Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Adásvételi szerződés átírása...

Adásvételi szerződés átírása 50%-osra?

Figyelt kérdés

Egyik régi barátunktól vásárolnánk meg az egyik herélt lóvának az 50%-át akit ő csak "hobbyból" tart. Övé is és a miénk is lenne.

Szerintetek mit érdemes még a szerződésbe írni? Vagy valami hiba van benne?


mely létrejött egyrészről

Tulajdos 1


Név / Cégnév:

Születési hely, idő / Cégjegyzékszám:

Lakcím / Székhely:

Szem. ig. szám / Adószám:

mint eladó, a továbbiakban: Eladó

másrészről

Tulajdonos 2


Név / Cégnév:

Születési hely, idő / Cégjegyzékszám:

Lakcím / Székhely:

Szem. ig. szám / Adószám:

mint vevő, a továbbiakban: Vevő

között alulírott napon az alábbiak szerint:

1. Eladó kizárólagos tulajdonát képezi az alábbi jellemzőkkel meghatározott ló:

Név:

Azonosító:

Születési idő:

Neme:

Szín:

Fajta:

Származás:

2. Az 1. pontban írt jellemzőkkel rendelkező ló kölcsönösen kialkudott vételára ………………………… Ft + ÁFA azaz …………………………………………… forint + ÁFA.

3. Vevő jelen szerződés aláírásával egy időben Eladó részére egyösszegben készpénzben megfizeti a ló …. % vételárát

4. Vevő jelen szerződés aláírásával egyidejűleg 50 %-ig veszi birtokba az 1. pontban írt lovat. Vagyis társtulajdonossá válik. Ettől az időponttól kezdődően mindkét fél a saját hibájából kapcsolódó kárveszélyt viseli.


5. Eladó tájékoztatta Vevőt a ló minden jó és rossz tulajdonságáról, egészségügyi állapotáról. Eladó kijelenti, hogy az 1. pontban írt ló nem rendelkezik szavatossági hibával, hiányossággal, betegséggel, sérüléssel. Vevő ezt elismerte. Az egyed megtekintett állapotban került átadásra.

6. Az 1. pontban írt lóról a felestársak megosztva viselik a kárveszélyt. Amennyiben egy baleset az egyik felestárs hibájából történt és az esetben a lóval ő volt/foglalkozott akkor az adott felestárs viseli a költségeket. Ha a ló bekövetkezetlen hiba nélkül sérül meg ( legelőn vagy az istállóba) akkor annak a kárát mindkét fél viseli.

7. A ló költségei megosztva fizethetők.

Költségek feltüntetése :

- Állatorvos, oltások : ……..

- Takarmány : ……..

- Patkolás/kovács : …….

- Havi szintű ellátás : ……….

- Végösszeg : __________

Amennyibe az egyik fél a lónak bármilyen felszerelést vásáról megegyezés és megbeszélés nélkül akkor az adott félnek kell fizetnie.

8. A ló használata megbeszélés apaján történik. Az egyik fél felelős a ló szekérbe használatáért a másik a lovaglás és a földi munkáért.

9. Ha a ló váratlanul megsérül (istálló vagy legelő) akkor a sérülés ellátását mindkét fél felezve fizeti. Ha az egy tulajdonos ( tulajdonos 1 vagy tulajdonos 2 ) hibájából történik a baj akkor az adott tulajdonos fizeti.

10. Ha az egyik tulajdonos ( tulajdonos 1 vagy tulajdonos 2 ) nem kíván továbbá társtulajdonos lenni akkor kötelező a másik tulajdonosnak felkínálni az adott %-ot.

11. A ló eladásához minkét fél beleegyezése szükséges. Ha valamelyik fél nem egyezk bele akkor annak a félnek lehetősége van a fenn maradó %-ot megvásárolnie. Amennyibe akár az egyik fél nem megy bele az eladásba azesetban az eladás nem jön létre.


2011. dec. 11. 21:59
 1/4 A kérdező kommentje:

* lovának

Elnézést a hibákért csak siettem.

2011. dec. 11. 22:12
 2/4 anonim ***** válasza:

Értelmetlen így.

Az 50% árát kell meghatározni, és azt leírni, nem pedig a 100%-ot, és odaírni, hogy "a felét fizette meg".

Így a NAVnál majd véletlenségből még a 100%-a szabják ki az illetéket...


Szerintem forduljatok ügyvédhez, mert sok minden lehet, amire nem gondoltok, aztán később csak gond lesz belőle.


10. pont értelmetlen megint csak. "nem kíván továbbá társtulajdonos lenni" - a "továbbá" mást jelent, de ettől tekintsünk el. Mivel közös tulajdonnál mindenképp elővásárlási joga van a tulajdonostársnak, ezért ez így felesleges, kicsit máshogy fogalmazva lehetne értelme persze.

11. Szóval az egyik fél megakadályozhatja az eladást? A 11.-es pont ismeretében teljesen értelmetlenné válik a 10. pont! Most akkor eladhatja kívülállónak, vagy nem? A 10. szerint igen, csak előbb fel kell ajánlania a tulajdonostársnak... A 11-es szerint, ha az egyik nem akarja eladni, akkor az egész meghiúsul. Hogy is akarjátok pontosan?


Nem szabályozzátok pl. a költségeket, amik folyamatosan felmerülnek, a használatot, a tartást... ("megosztva fizethetők" - miért megengedő?? ("het"), mi az, hogy "megosztva"? Milyen arányban megosztva? - értem én, hogy 50%-ban, de ez derüljön ki a szövegből!


ÜGYVÉD!!

Ezt én így nem írnám alá semmiképp.

2011. dec. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy ha ő a lovat elakarja adni de én nem megyek bele akkor nem tudja eladni ( csak az ő tulajdonrészét). Ha elakarja adni az ő tulajdonrészét akkor először nekem kell felkínálnia.
2011. dec. 12. 16:30
 4/4 anonim ***** válasza:

De ezt felesleges leírni, mert máshogy nem is elképzelhető. (Hogy tudná már eladni a te részedet???)

Ellenben pl. szabályozandó lenne az elővásárlási jog gyakorlásának módja, határideje, az értesítések módja...

2011. dec. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!