Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Adásvételi szerződés ingatlan...

Adásvételi szerződés ingatlan esetén? Hogy is van?

Figyelt kérdés

Szeretnénk venni egy portát, van rajta egy elég romos ház. Viszont a tulajtól nagyon nagyon áron alul tudnánk megvenni. Lehetséges ez jogilag??

CSak nagyjából írom az értékeket, helyi viszonylatban

Ha csak a portát nézzük,az elhelyezkedése miatt kb 5-600 000 ft lenne. Ha figyelembe vesszük a romos házat,amit el kell bontani max 1.200.000

A tulaj meg van szorulva így 300 000 ft-ért ide adná.

Jogilag lehetséges ez?


2011. dec. 4. 18:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehetséges. De ha ennyire áron alul veszed meg,akkor az Adóhivatal nem fogadja el vételárat,és magasabb összeg után adózol.
2011. dec. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hülyeség amit az első írt..

Én annyiért adom el a tulajdonomat amennyiért akarom..Ennek senkinek semmi köze.

Csak hogy tud.Én 2 szobás parasztházat vettem,hatalmas telekkel mindössze 500.000 forintért..Ennyit kért a tulajdonos.Ügyvéd által meglett a szerződés,kifizettem a pénzt és ennyi.Én pár évvel később amikor felénk egy hasonló telek-házzal 4-5 millió volt,mi eladtunk 1.8 millióért.Kifizettek minket,és mi ebből a pénzből adóztunk..ennyi..A kutya se kérdezte meg hogy miért vettük vagy adtuk el áron alul..

2011. dec. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Így van! Mindegy mennyiért veszed, az illetékhivatal, ma már a NAV kimegy, felértékeli, kirója az illetéket, és ennyi!
2011. dec. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha üres telekre bontod,megkéred az illeték mentességet.4-éven belül építened kell.A vétel ár lehet jelképes-1Ft is.
2011. dec. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!