Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tényleg elfogatdta a kormány...

Tényleg elfogatdta a kormány azt, hogy az iskolákban délután is ott kell maradni? És az alsó tagozatokban vagy a gimnáziumokban is?

Figyelt kérdés
Most hallottam félfüllel ezt az egészet a híradóban és szeretném ha felvilágosítanátok erről!
2011. dec. 20. 13:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Én még nem hallottam, hogy bármi ilyesmit is elfogadtak volna, ettől persze, még lehet. Amúgy amikor én voltam iskolás (80-as évek) akkor mi délutánig ott voltunk a suliban, tanári felügyelettel. Megcsináltuk a házit, gyakoroltunk, és segített a tanár, ha nem értettünk valamit, sportolunk, semmi hátrányunk nem származott belőle, sőt!
2011. dec. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
27%
Maradjanak is délután ott.Nem a plázákba kell csavarogni meg nyomkodni a számitógépet stb.Nevelni kéne a mai fiatalokat.De sajnos olyan neveletlenek,hogy a szülőket se tisztelik úgy ahogy 15-20 évvel ezelőtt!
2011. dec. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Andizsuzsi ***** válasza:
89%

Elfogadták tegnap a közoktatási törvényt. Az iskolák választhatnak, hogy akarnak-e egész napos iskola lenni, ha igen, akkor kötelező minden oda járó gyerekre nézve. (csak általános iskola, és azt hiszem, talán csak alsó tagozat).

Előző! A gyereket nem az iskolában kell nevelni, ott tanítani kell, nevelni otthon kellene. Ha nem tiszteli a szüleit, az nem az iskola hibája. Az a baj, hogy ma már a szülők is úgy gondolják, hogy mindenre az iskola kellene, hogy megtanítsa a gyereket. Téged is otthon tanítottak meg a tiszteletre, a normális viselkedésre stb. Engem legalábbis az édesanyám tanított ilyesmikre. Mire iskolába mentem, az alapvető dolgok már "rögzültek".

2011. dec. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Pont ezt akartam írni, mint a harmadik! Második el vagy tévedve, a gyereket nem 7-8éves korában kell elkezdeni nevelni, és ez nem az iskola dolga! Akinek nincs ideje gyerekre, ne vállaljon! Most ez egy furcsa példa, de nézd meg azokat a kutyákat, akikkel a gazdájuk időt tölt, neveli, tanítja és hasonlítsd össze azoknak a viselkedésével, akik csak enni kapnak napi egyszer, meg ha útban van, belerúgnak! Ez vonatkozik a gyerekekre is. Nem az iskolában kéne több időt tölteniük, hanem a családjuknak kéne több időt velük töltenie!
2011. dec. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%
*vannak *beléjük rúgnak
2011. dec. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 bumbi02 ***** válasza:
53%

Attól hogy délutánig benn kell lenniük suliba, nem fognak kevesebb időt a családdal tölteni, hiszen délután 4ig dolgoznak általában az emberek, ha délután 4ig van a gyerek suliban nem lesz kevesebb idejük egymásra...


Másrészt meg a napközi azért hasznos, amennyire visszaemlékszem... Mindig naprakész voltam, és volt házim, amíg napközibe jártam, mert ott tanári felügyelettel meg kellett csinálni.. ha az ember meg haza megy, tesz-vesz, számitógépezik, (olvas?) , tévézik, aztán elmarad lecke...


Szerintem általános iskolában nyugodtan be lehet vezetni a napközit...Nincs vele semmi baj...

2011. dec. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A napközivel van elég probléma! Az a gyerek aki eddig otthon ebédelt,mert a legtöbb anyuka otthon van,most a menzán kell egyen,drága pénzért. Erre vagy van kerete a szülőknek,vagy felesleges kiadás. Kérdés az is,hogy az iskoláknak van-e ehhez felszereltsége? Sokkal több tányér,evőeszköz,személyzet stb. kell hozzá.

Mi legyen azokkal a diákokkal,akik külön órákra járnak? Sőt,nálunk az iskolákban már 3-tól számítógépen kapnak feladatokat. Ezt hogyan fogják megoldani az iskolák?

Vajon tanár lesz-e elegendő?

Ez egy teljesen átgondolatlan ötlet.

2011. dec. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 bumbi02 ***** válasza:
55%

A napközivel van elég probléma! Az a gyerek aki eddig otthon ebédelt,mert a legtöbb anyuka otthon van,most a menzán kell egyen,drága pénzért. Erre vagy van kerete a szülőknek,vagy felesleges kiadás. Kérdés az is,hogy az iskoláknak van-e ehhez felszereltsége? Sokkal több tányér,evőeszköz,személyzet stb. kell hozzá.

Mi legyen azokkal a diákokkal,akik külön órákra járnak? Sőt,nálunk az iskolákban már 3-tól számítógépen kapnak feladatokat. Ezt hogyan fogják megoldani az iskolák?

Vajon tanár lesz-e elegendő?

Ez egy teljesen átgondolatlan ötlet.



Legtöbb anyuka otthon van? Akkor csak az én anyám dolgozott? Mikor már nem voltam napközis hazaértem átlag 2 környékén anyám jó esetben is 5kor érkezett haza..


De szerintem meg nincs baj a menzával se, sok iskolának nincs rá pénze, pl a gimi ahova jártam a szomszéd középiskolával együtt tartott fenn egy menzát.. Sose haltam éhen. Mikor meg nem voltam menzás egyszerüen egy szendviccsel többet vittem. Persze jó ha az ember ebédre főtt kaját eszik.. De hányan esznek főtt ételt azok közül akik bemennek reggel 8ra dolgozni és 4kor jönnek ki? Általában szendvics. Senki se halt még bele ebbe se...

2011. dec. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Andizsuzsi ***** válasza:
50%
Álljunk csak meg egy kicsit! Az egész napos iskola nem a napközit jelenti. Napközi eddig is volt, van minden általános iskolában, ahol a szülő igényli, kötelező megszervezni. Az egész napos iskola azt jelenti, hogy a gyerek órarendje úgy van összerakva, hogy egész nap folyamatosan órái vannak. Nem délelőtt tanítási órák, délután napközi, hanem egész nap tanítási órák. Ezért kötelező mindenkinek. Mert aki nem marad ott délután, az tanóráról marad le. Ezért csak az igazgató engedélyezheti a távollétet, ha a gyerek pl. sportol, zeneiskolába vagy egyéb foglalkozásokra jár.
2011. dec. 21. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Remélem ez az egész a gimnáziumokra nem vonatkozik!

Csak alsótagozatra!!

2011. dec. 21. 14:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!