Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az ilyen zaklató ellen mit...

Az ilyen zaklató ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

A sztori az, hogy van egy ismerősöm és az ő nővérének volt egy pasija, akivel már több mint egy éve szakított, de pasi azóta zaklatja az egész családjukat. (szüleik elváltak, mamájukkal élnek, apjuk külföldön dolgozik, ritkán jár haza). Többször tettem feljelentést a rendőrségen, de azt mondták, hogy mivel nem csinál semmi 'komolyat' a zaklatáson kívül, ezért nem csukhatják le. Az illető 23 év körüli cigány származású. Szóba jött, hogy rendőrségen kívül nem-e lehetne megoldani haverokkal, de elvetettük az ötletet, nehogy erre később hivatkozhasson, na meg egy bandaháború sem hiányzik senkinek...

A rendőrség nem lép, mit lehet tenni?

(Zaklatás alatt azt értem, hogyha pl. a nagyvárosi lakásuk környékén látja meg a 2 lányt, akkor megpróbál bejutni a panelba, feszegeti az ajtót, életveszélyesen fenyegetőzik és a minap hajnalban beállt a családi házuk behajtójára kocsival, majd elment haza majd másnap a mamájuk nem tudott kiállni a kocsival és a rendőrség is csak sokadik bejelentésre akarta elvontatni az autót, mert hogy nem tehetnek ez ügyben semmit, végül a vontatás után kapott egy 30000Ft-os csekket)

Ha a rendőrség nem lép, akkor kinek kéne? Mi a teendő? Hogy lehetne ezt az embert bezárni?



2012. jan. 9. 21:09
 1/6 anonim válasza:
0%
Sok a pénzed akkor bérelj bérgyilkost.Mást erre nem lehet mit mondani...
2012. jan. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
El sem hiszed mennyire örülnék én ennek, de nem kivitelezhető...
2012. jan. 9. 21:21
 3/6 anonim ***** válasza:

Az életveszélyes fenyegetés tudtommal már büntetendő csak nem tudom mennyire.

Nem árt néhány tanú.

2012. jan. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Van valami skinhead haverod?

Ha igen, akkor egyszerű a helyzet...

2012. jan. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha fenyeget próbáld meg valahogy felvenni. Telefonra,diktafonra,akármire. Aztán mehet a rendőrséghez a felvétel. Talán többet tudnak vele kezdeni...
2012. jan. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Márpedig ez itten zaklatás, sőt garázdaság.
2012. jan. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!