Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 2009 évében megbüntettet a...

2009 évében megbüntettet a MÁV. A befizetett csekkről az igazolást viszont nem tudom, hogy hova raktam, és most 2011 év végén decemberben újra küldtek levelet, hogy nem fizettem be, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Nem találom a csekket és nem akarom újra kifizetni, mert majd 17 ezer forint.

Megnéztem a csekkek hátulját és nincs rá írva, hogy meddig kéne megőrizni.


Azt se értem, ha állításuk szerint én nem fizettem be akkor miért nem még akkor jelentkeztek. Ennyire gyors náluk az ügyintézés, hogy két év kelljen a kipostázásnak.


2012. jan. 10. 10:22
 1/9 anonim ***** válasza:

5 év az ilyen ügyek elévülési ideje, azaz még bőven időben jelentkeznek.

Kerítsd elő a csekkeket, mert kizárólag azok bemutatásával mentesülsz a fizetési kötelezettség alól.

Ha nincs befizetési bizonylat, követelhetik rajtad a befizetést késedelmi kamatokkal együtt.

2012. jan. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

nem ennyire gyors, hanem nagyon jól tudták hogy késel, de minél később küldik a pótcsekket és a felszólítást annál nagyobb plussz büntetést szabnak ki rád

ezt tudhatnád:S sűrgősen vedd fel a kapcsolatot velük mert nagyon meg fognak szivatni

2012. jan. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Nem kell megőrizni a csekket, nekik az nem kell már, viszont magad miatt mégis érdemes, pont az ilyen esetek miatt.

Remélem előkerül az a csekk, mert egyébként elég drága tanulópénz lenne.

Bár még megpróbálhatod megírni nekik, hogy te befizetted, legyenek szívesek, utánanézni. Hátha erre is két évig tart válaszolniuk. :)

Én már megtanultam pár éve, hogy akármennyire is utálom, de minden hivatalos iratot, eseményt dokumentálni kell, és évekig őrizgetni... Két polc a szekrényből tele van ezekkel a hülye papírokkal. Próbálok rendet tartani, de annyi van, utálom.. Bocs, kicsit elkanyarodtam.

2012. jan. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha emléxel a dátumra,hogy mikor fizetted be,akkor szerintem ők azt vissza tudják nézni,hogy megérkezett a befizetés.Szóval utána tudnának nézni,de lehet nem akarnak.Kemény dió.Ajánlom valamelyik jogi fórumon érdeklődj,hogy mik a lehetőségeid,és hogy tudnád kivívni,hogy utána nézzenek a befizetésednek.
2012. jan. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Igazából nem kell ide jogi fórum:

Az adósnak kell bizonyítania a befizetés megtörténtét ha az elévülési időn belül a hitelező vitatja.

Azaz jelen esetben 5 éven belül vagyunk és a máv rákérdezett, hogy hol a pénz, te kérdező ha be tudnád mutatni a befizetést igazoló csekket minden további kötelezettség alól mentesülnél. De sajnos nem így van, mert nem találod a csekket.

Az előttem szólónak talán annyiban igaza van, hogy érdemes a befizetés dátuma szerint visszakerestetni velük, vagy ügyiratszám szerint visszakerestetni. De ez csak az ő jóindulatukon múlik, illetve azon, hogy van e kedvük az ott ülő emberkéknek dolgozni. Mert ha szívesebben kávéznak akkor azt mondják, hogy utánanéztek és nem találtak semmit, közben meg ..... Igazából ezügyben nem gyakorolhatsz rájuk nyomást.

2012. jan. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

hívtam őket

kérdeztem, hogy mégis hogy gondolják, hogy két év eltelte után jelentkeznek, ha én nem fizettem be akkor miért nem akkor írtak felszólító levelet. Erre azt mondja, hogy azért mert valószínű , hogy rendezve volt de mivel, most valami hiba történt a rendszerükbe ezért kaptam meg újra a büntetést.

A biztonság kedvévért igazoljam, hogy befizettem így küldjem el a másolatot, ha az nincs meg akkor a postán kerestessek utána, de az nem biztos, hogy ők tudnak ott segíteni.

Előrébb nem lettem, mert kiakarják fizettetni velem.

Jah még azt is mondta, hogy 30 napuk van az ügyintézésre.


2009.02. 08.-a óta elég sok 30 nap eltelt.

2012. jan. 10. 11:04
 7/9 A kérdező kommentje:

ma 10:27


mi az, hogy nagyon jól tudták, hogy késel? Amit még 2009-ben kaptam felszólító levelet azt határidőn belül befizettem

2012. jan. 10. 11:06
 8/9 anonim ***** válasza:

Tuti, hogy valami gebasz van náluk.

Én anno diáklányként utaztam 90%os kedvezménnyel. A papír egy napja járt le, nem küldte a MÁK az újat, de nem hittem hogy baj lenne belőle.

Hát de. Egészen addig mindíg csak ránézett a kalauz, akkor persze jól megvizsgálta.

Hét napom volt fellebbezni. Az ötödik napon jutottam el az államkincstárba, de csak hetedik nap reggel tudtam bevinni a vasútra.

Az az okos kis hölgy meg nem dokumentálta.

Letelt a hét nap, küldték a csekket. Kiperkáltam, kb 20E volt.

Kb egy hete hívott édesanyám hogy kaptam egy levelet a mávtól. Szépen kiküldtek egy 45ezres csekket, hogy ideje kifizetnem.

Felhívtam őket, ők is bizonylatot kérnek.

Háromszor költöztem azóta, esélyem sincs hogy megtaláljam.

2012. jan. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Na igen... Kín a vasút, fáj a MÁV.


Pont ezért van nálam két cipősdoboz is tele régi csekkekkel.

2012. jan. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!