Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szándékos HIV-fertőzésnél mi...

Szándékos HIV-fertőzésnél mi az elkövetés eszköze?

Figyelt kérdés

A következőket tudom:

- jogi tényállás: emberölési kísérlet

- védett jogi tárgy: az ember életéhez, egészséghez fűződő társadalmi érdek

- passzív alany: bárki

- materiális (?) bűncselekmény

- befejezett bűncselekmény

- alanya tettesként: bárki, aki HIV-fertőzött


elkövetés eszköze: ???


Vajon mi lehet? Maga a HIV-vírus?


2012. jan. 17. 16:06
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
nem kellett volna félrekefélni...
2012. jan. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
49%
A közösülés. Az eszközt nem köznapi értelemben kell érteni. De mégis mifsznak ezt így kielemezni?
2012. jan. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül kell, hogy minden bűncselekménynél legyen eszköz. Itt speciel pont nincsen.
2012. jan. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Ha a HÉV elé lökök valakit, akkor sincs eszköz.
2012. jan. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a "pöts".
2012. jan. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
A nemi szerv, vagy egy tű.
2012. jan. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
95%
Aki nem jogász, az miért érez kényszert, hogy hülyeséget szóljon hozzá? Ez több tisztán jogi problémát is érintő kérdésnél is előfordul, amiről egy laikusnak nem sok fogalma van, mivel sajnos az otthoni oktatási rendszerben a jogi ismeretek teljesen mellőzve vannak.
2012. jan. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Nos épp büntetőjog vizsga után kezdtem agyalni pár dolgon hazafelé, több kérdéses témát meg tudtam fejteni, míg agyaltam... De ezt nem :D Nemi szerv? Én az általános eszközre gondolok, a nemi szerv túl speciális, hiszen tűvel is át lehet adni, sőt, nyállal is, vérrel is... Szerintem az eszköz maga a HIV-vírus, de nem vagyok benne olyan biztos, erősítsetek meg, ha jól gondolom :D
2012. jan. 17. 17:04
 9/22 A kérdező kommentje:
Igen, végül is az is igaz lehet, hogy itt nincs eszköz, de akkor ezek szerint ez nem materiális bűncselekmény? Pedig annak tűnik...
2012. jan. 17. 17:07
 10/22 A kérdező kommentje:
Nagyobb a valószínűsége annak, hogy a 68%-s válaszoló adta meg a helyes választ. Sőt, szerintem is a közösülés... Kösz! :D
2012. jan. 17. 17:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!