Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek az etnikumok...

Szerintetek az etnikumok ilyetén bemutatása szándékos? És ha véletlen, akkor is, rendben van ez így? (tovább lent)

Figyelt kérdés

Nézzük meg ezt az amúgy remek kis oldalt, ahol tájékozódást kaphatunk arról, hogy egyes országoknak milyen az etnikai felépítése:


[link]


A PROBLÉMÁM a következő:


A jobb szélső oszlopban "Pho" elnevezés alatt, a kis pontokra kattintva, egy-egy az adott etnikumot képviselő fotóhoz juthatunk hozzá.


Megnéztem milyen kép van fent a hazánk terültén élő szlovákokról, zsidókról, cigányokról és végül a magyarokról. Ugyanezt megnéztem Romániával, Szlovákiával is. Kiderült, bármelyik országból nézve, az adott etnikumhoz ugyanazt a képet dobja ki.


ÉRDEMES VÉGIGNÉZNI, micsoda véletlen*!


Magyarok:

[link]


Cigányok:

[link]


Szlovákok:

[link]


Bosnyákok:

[link]


Németek:

[link]


Zsidók:

[link]


Kínaiak:

[link]


Horvátok:

[link]


Oroszok:

[link]


Románok:

[link]


Szerbek:

[link]


*Szóval nem mintha bármi bajom lenne a véletlenül jó messze ülő, "alig látszik belőle valami", nagyon idős nénikkel, de azért nem hiszem, hogy pont egy ilyen - amúgy nem túl jó minőségű - kép lenne az, ami legalább részben reprezentálna minket.


Főleg a többi etnikumhoz tartozó képekkel összevetve... Tényleg nem tudok másra gondolni, mint szándékosságra, vagy mérhetetlen oda nem figyelésre. (Mondjuk a zsidókról betehettek volna valami normálisabb képet.)


Most őszintén, itt nem a magyarkodásról van szó, nem kell szélsőségekben gondolkodni, nem azt mondom, hogy a mi képeinken szerepeljenek a legesztétikusabb emberek, de ez már azért összehasonlítva, enyhén szólva túlzás... Mi a véleményetek?


2010. aug. 3. 12:02
 1/7 A kérdező kommentje:

És ha megnézitek, ezek közül csak a magyar és a zsidó nem mosolyog:)


Vagy mindegyiknek mosolyognia kellene - legalábbis valamiféle barátságos arcot vágnia -, vagy egyiknek sem, nem? Miféle eljárás ez?

2010. aug. 3. 12:07
 2/7 anonim ***** válasza:

Mekkora már Gypsy, Hungarian of Hungary

egyébként sztem tuti nem cigány aki a képen van:D

2010. aug. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem mondom, másokat is be lehetett volna tenni. Úgy lett volna jó, hogy több ember egy etnikumhoz, egy mégis csak kevésbé mérvadó.

Amúgy Szlovákiában láttam országokat bemutató könyvsorozatot, mindegyik előlapján a jellemző etnikumból egy ember képe. Na mi volt Madarsky címlapján? Egy cigány:) Kedves szlovákok:)

2010. aug. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Jó, oké, gondolom ez nem egy hű de autentikus oldal, amin annyira ki kellene akadni, de így hirtelen úgy éreztem muszáj megosztanom veletek ezt az élményt:)
2010. aug. 3. 12:19
 5/7 anonim ***** válasza:

Reklamáljunk, hogy változtassák meg a cigányos képet erre:

[link]

vagy erre:

[link]

2010. aug. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát az nem cigány az tuti, bár ilyen viszonylag jól szituált cigányaink lennének!
2010. aug. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ez a józsua projekt ahogy van úgy sz@r!
2010. aug. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!