Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogos, hogy kifizettette velem?

Jogos, hogy kifizettette velem?

Figyelt kérdés
Épp vásároltam egy boltban, nézegettem az élelmiszereket... egyszer csak hallom, hogy egy nő rám szól, hogy vigyázzon!!! Leütöttem egy nagy üveg instant kávét a táskámmal! Egyből odarohant a biztonsági őr és odaszólt a pénztárosnak, hogy a hölgynek üsse be ezt a kávét is! Úgy meg voltam szeppenve, hogy kifizettem( jó drága volt, nem is tudtam megvenni azt amiért bementem!) Én nem háborgok, én ütöttem le ez igaz, csak nem értem, hogy a törékeny dolgokat miért olyan helyre rakják, ahonnan le lehet ütni! Jogos volt hogy kifizettette velem a biztonsági őr, vagy sem? (Bocsánat, ha rossz kategóriába írtam!) :)
2012. jan. 19. 07:52
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
88%

Menj vissza, és írj a panaszkönyvbe.

Nem kellett volna kifizetned, mert nem szándékosan tetted. Ezek az esetek benne vannak a "kálóban". Vagyis van egy bizonyos veszteség-százalék, amivel a bolt számol, és az ilyenek vannak benne.


Előfordul, hogy valaki véletlenül eltör egy poharat az étteremben. Azt sem számolják fel.

Ne hagyd annyiban! A hideg kiráz a fontoskodó biztonsági őröktől, akik nincsenek tisztában a feladatkörükkel.

2012. jan. 19. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
8%

Igen, jogos megérdemelted.

Szerintem egy elkényeztet plázacica vagy.

2012. jan. 19. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
88%
Tisztességes boltok ilyet leírnak veszteségnek.
2012. jan. 19. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
0%
Figyelj, nekem is rosszul esne ,hogy valaki valamit eltörne.
2012. jan. 19. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Vissza fogok menni! Lehet, hogy ki kellett volna nyitnom a számat, hogy nem fizetem ki, csak nem tudtam, hogy jogosan fizetem-e ki a kávét vagy sem!
2012. jan. 19. 08:06
 6/41 A kérdező kommentje:
Plázacica????!! :D
2012. jan. 19. 08:08
 7/41 anonim ***** válasza:
100%

#1 vagyok.


Korábban egy multinál dolgoztam adminisztrátorként, és többek között én válaszoltam meg a panaszleveleket is.

Szóval nem csak "úgy gondolom", hogy nem kellett volna kifizetned a kávét, hanem "tudom".


Még akkor is, ha egy elkényeztetett plázacica vagy - üzenem ezt annak a kommentelőnek, aki a maga bő 45%-ával bizonyára nagy hasznára van a gyk-s társadalomnak.


Más: ha beírsz a panaszkönyve, akkor azt a fogyasztóvédelem köteles kivizsgálni.

2012. jan. 19. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
100%

Én anno (akkor még leendő)anyósomnak kerestem valami apróságot szülinapjára.

2.000 forint volt nálam, és a hülye kistáskámmal sikerült levernem egy 3.000 forintos üvegbigyót.

Ott sápadtam le, hogy nabanyek, most mi lesz, ennyi pénzem nincs is, etc.

A pénztáros hölgy odaszaladt, látta hogy én már kétségbe estem (eléggé túlspilázós vagyok) mondja, hogy semmi baj, ne aggódjak, majd azt mondja a főnökének, hogy valaki biztos rosszul tette vissza és totál magától esett le.

Megérteném a b. őrt, ha mondjuk a szeme láttára belecsaptad volna a kosaradba, eltörik, és ekkor kiveszed a darabokat, és egy másikat raksz be.

2012. jan. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
88%
Nagyon rosszul tetted hogy kifizetted ! Az ilyen baleseteket a bolt már eleve bekalkulálja az árakba .Jól kinéznék ha a letaposott cipőkéreg vagy az elszakitott cipőfüző miatt a vevővel megvetetném a cipőt.
2012. jan. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
100%

Menj vissza!!Nem szabadott volna kifizettetni!!

Az én kisfiam is levert egy krémtúrót(persze nem szándékosan mert még kicsi)de senkinek eszében sem jutott kifizettetni,sőt még gyorsan elis takarították!!

2012. jan. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!