Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 53%-os rokkant vagyok, új...

53%-os rokkant vagyok, új munkahelyem van ahol havonta újítják a szerződésemet, az egészségeseknek viszont határozatlan idejű, miért?

Figyelt kérdés
2012. jan. 20. 18:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Azért, mert diszkriminálnak. Az Egyenlő Bánásmód Hatóságnál kéne ezt bejelenteni, bár ha ez megtörténik, utána biztos kirúgnak. Ha viszont ezért rúgnak ki, és ez ebben az esetben könnyen bizonyítható, ezért kártérítés jár. Ha úgy látod, hogy eljönnél innen, előtte érdemes ezt az eljárást elindítani, de ne te mondj fel, várd meg, amíg kirúgnak.


Az a diszkriminációtól függetlenül is probléma, hogy havonta hosszabbítják a szerződésedet, mert ez joggal való visszaélést valósít meg. Ha egyszer csak nem hosszabbítják meg, akkor írásban közöld velük, hogy mondjanak fel szabályosan indokolással, biztosítsák az előírt járandóságokat (felmondási idő, végkielégítés), mert az állandó hosszabbításokra tekintettel valójában határozatlan idejű volt a munkaviszonyod. Ha ezt nem teljesítik, munkaügyi bírósághoz fordulhatsz annak kimondása érdekében, hogy a munkáltató joggal való visszaélése egy határozatlan idejű munkaviszonyt leplezett, amit most szabálytalanul mondtak fel, és ezért megillet a Munka Törvénykönyvében előírt kártérítés.

2012. jan. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Mond azt nekik, hogy ha nem úgy vesznek mint az egészségeseket akkor a neten minden közösségi portálon elmondod majd a véleményed. Tuti bejön!!!

Nekem 2x volt ilyen bajos dolgom, ezt eleresztettem és sikerűlt feléjük ráhatással lenni ezzel a dologgal!

2012. jan. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Mit jelent az, hogy újítják a szerződésed ?

Ha jól tudom ugyanarra a munkakörre csak kétszer lehet határozott idejű szerződést kötni. A harmadiknak már határozatlan idejűnek kell lenni.

Úgy tűnik a munkáltató eljárása jogellenes.

Keresd fel a munkaügyi felügyelőséget.

A munkaügyi ellenőrök nem úgy mennek ki a céghez, hogy "Na kérjük a Kovács úr munkaszerződését mert bent volt nálunk és panaszkodott".

A cég kap egy átfogó ellenőrzést és ennek keretében vizsgálni fogják a munkaszerződéseket is. Véletlen kiválasztás alapján Kovács úr teljes személyi anyagát át fogja tekinteni az ellenőr...

2012. jan. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!