Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megtámadtak, megvertek az...

Megtámadtak, megvertek az utcán (mielőtt vki megkérdezi, miért nem ütöttem vissza, nem lehet, most felvételizem a rendőrtisztire). A támadó két haverja azt mondta a rendőröknek, hogy én is visszaütöttem. Van-e félni valóm, hogy még engem vesznek elő?

Figyelt kérdés
Van látleletem, térfigyelő kamera felvétel és saját telefonommal is csináltam felvételt, amelyeken látszik, hogy passzív védekező vagyok a támadás során, nem ütök vissza. A támadó a helyszínt elhagyta, a rendőröket én hívtam, és megvártam.
2012. jan. 29. 01:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
semmi félni valód nincs,nem neked kell bebizonyítani hogy nem ütöttél,nekik kell hogy ütöttél.
2012. jan. 29. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
77%
azért vicces, hogy nem védheted meg magad. Abszurdisztán. Le kellett volna őket lőni, az a biztos.
2012. jan. 29. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Mondjuk abba én is belegondoltam, ha állítólag én is visszaütöttem, akkor miért nekem van látleletem? Ha a támadó haverjai szerint visszaütöttem (tényleg nem!), akkor mutasson be a támadó is egy látleletet!
2012. jan. 29. 01:53
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Visszaüthettél volna pedig... Jogos védelem (1978. évi IV. tv. 29.§)! Úgyis tanulni fogsz róla... Bátran védd magad :)
2012. jan. 29. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
nem tudom nállatok rendőrtanoncoknál hogy megy ez, de józan paraszti ésszel végiggondolva is igaza van a 3. Válaxzolónak. Jogos önvédelem. Majd tényleg tanulod. Tod, én nem vagyok rendőr tanuló, jelentkező, de ha az lennék és megtámadnának, és valóban lenne ilyen kitétel, hát a fenét sem érdekelné. Nem veretném össze magam. Rengeteg dolog lenne amit választanék helyette, ha ez miatt nem vennének fel. Ez kb olyan, hogy valakit vernek, és azért nem üt vissza mert fél hogy sokan voltak, nem mert. Nah kb nem foglalkozom ezzel. Ha meg is vernek úgy verjenek meg, hogy nem hagyom magam.
2012. jan. 29. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
64%
Olyan rendőr nem kell aki öszevereti magát, az nyúl! Javaslom Jackie Chant és egy két Jet Li filmet...
2012. jan. 29. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de hogyan vetted fel a telefonoddal a verekedést, (illetve verést), ha közben vertek téged?


Egyébként ha jól tudom akkor módosult (vagy módosulni fog) az önvédelmi törvény. Ez szerint a támadásnál nagyobb hatásfokú védekezés is megengedett.


Amúgy meg hiába mondja a támadó, hogy te is ütöttél, ha a józan ész, (egy ember nem támad meg többet) a térfigyelő kamera, a látlelet és a saját telefonos felvételed(?) is az ellenkezőjét bizonyítja.

2012. jan. 29. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Hagyták, hogy felvedd őket, amikor vernek?
2012. jan. 29. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

"(mielőtt vki megkérdezi, miért nem ütöttem vissza, nem lehet, most felvételizem a rendőrtisztire)"


Beszarok ba zmeg! Ha felvételizek a rendőrtisztire onnantól kezdve bárki büntetlenül kivégezhet? Elkezd nem védeni a törvény?

2012. jan. 29. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
az én fiamat is megtámadták, megverték, rendör akart lenni aztán amikor már mégtöbben támadtak rá visszaütött,nemes és t. biroság elitélte,másodfokon csak megrovás és pénzbirság de a rendör pálíyafutásnak vége. ja és az elkövetök közt volt olyan aki 2 honappal elötte szabadult,nem elöször közmunkára itélték hétvégeken kellett letöltenie
2012. jan. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!