Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megtámadtak, megvertek az...

Megtámadtak, megvertek az utcán (mielőtt vki megkérdezi, miért nem ütöttem vissza, nem lehet, most felvételizem a rendőrtisztire). A támadó két haverja azt mondta a rendőröknek, hogy én is visszaütöttem. Van-e félni valóm, hogy még engem vesznek elő?

Figyelt kérdés
Van látleletem, térfigyelő kamera felvétel és saját telefonommal is csináltam felvételt, amelyeken látszik, hogy passzív védekező vagyok a támadás során, nem ütök vissza. A támadó a helyszínt elhagyta, a rendőröket én hívtam, és megvártam.
2012. jan. 29. 01:45
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
ja és egyébként mivel részvevöje voltál a cselekménynek garázdasággal gyanusithatnak,a látlelettel nem sokra mész nekünk is volt
2012. jan. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Nos, hát akkor Háda Ferenc válaszából mindenki láthatja, hogy miért nem üthetek vissza. Biztosan nem tudjátok, de aki rendőr akar lenni, azt komoly környezettanulmánynak vetik alá, balhézik-e otthon az asszonnyal, megy-e haza piásan éjszaka, felverve az egész házat, stb. Ezért nem üthetek vissza. Majd ha rendőr leszek, akkor védekezhetek, de akkor is csak a jogszabályokat betartva.


Többen többesszámban beszéltek a támadóról, világosan leírtam, hogy csak egy volt, a másik kettő alkalmi cimborája lett neki az én megtámadásomban, és csak kívülről bíztatták, hogy üssön, verjen.


A telefonos kérdésre, kezemben volt a telefon, a kamera gyorsgombra van állítva, amint láttam, hogy rohan felém, bekapcsoltam, és jól markoltam, ki ne essen, el ne vegye. Egészen jó felvételeket csinált. Na és ott van persze még egy étterem meg egy bank biztonsági kamerája, de az URH-sok szerint van térfigyelő is a helyszínen.

2012. jan. 29. 11:58
 13/19 anonim ***** válasza:
kivánom neked ,hogy a történtek ellenére sikerüljön tisztán kijönnöd az ügyböl,ha a rendöri pályát választottad az is sikerüljön és az, hogy szolgálunk és védünk ne csak egy szlogen legyen számodra ami sajnos ma igen jellemzö
2012. jan. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Már említettem a jogos védelmet... Ha betartod az arányosság elvét, amit egy LB határozat fogalmaz meg, akkor nem lehet semmi gáz, főleg, ha a környéken van egy KAMERA! Tapasztalatból tudom. Nehéz betartani az arányosság elvét, ez igaz, de ha sikerül, akkor nem lehet semmi bajod sem a bíróságnál, sem az NVSZ-sekkel. Persze a jogos védelmet csak a testi sértés (vagy rosszabb esetben emberölés) kísérletétől alkalmazhatod.

2012. jan. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Egyébként milyen szakirányra jelentkeztél, "jövendőbeli kolléga"? :)
2012. jan. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Bürokrata leszek, nem "igazi" rendőr, vagyis rendészeti igazgatási szakra jelentkezem, ha indul migrációs szakirány, akkor arra, ha nem, akkor határrendészetre, vagy ami indul, ha csak katasztrófavédelem indul, akkor arra fogok jelentkezni.
2012. jan. 29. 19:43
 17/19 anonim ***** válasza:
szomorú világot élünk
2012. jan. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Egy a probléma: civileket nagyon nem vesznek fel a BRFK-ba, vidéken lehet, hogy van esélyed.
2012. jan. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Nem vagyok teljesen civil, köztisztviselő vagyok, azok pedig mehetnek a rendőrtiszti bizonyos képzéseire, ha teljesülnek a feltételek.
2012. febr. 7. 01:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!