Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha rajtad múlna, a halálbüntet...

Ha rajtad múlna, a halálbüntetést újra törvénybe léptetnéd? Válaszod megindokolhatod.

Figyelt kérdés
2012. febr. 17. 23:58
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Látom 'pedró hajthatatlan.Ő nem engedélyezné a halálbüntetést,mert esetleg ismétlem, esetleg 15-20 évenként egy ártatlan ember is kerülhetne a kivégzőhelyre.De hogy mennyi elmebeteg,őrült,szadista,gyilkostól szabadulnánk meg,azt nem veszi figyelembe.De egyet kérdeznék én tőled,mint ahogy te is tetted.Ha a te gyerekedet,vagy testvéredet látnád megcsonkítva,szétloccsant agyvelővel,brutálisan kivégezve,akkor is a fegyenctelepet javasolnád büntetésül?Nem hinném.
2012. febr. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 Shai-Hulud ***** válasza:

Így van, valószínűleg akkor nem ezt mondanám (én legalább belátom).


Az ember véleményét a pillanatnyi helyzete igen erősen befolyásolhatja. Éppen ezért nem szabad indulatból dönteni ilyen kérdésekben, csak kívülállóknak, és alapos megfontolás után.


Jelenleg én nem vagyok érintett, mert sem áldozat, sem elkövető nincs (nem volt) a rokonaim között. Akinek van (volt) attól nem is várható el indulatok nélküli mérlegelés.


És igen, így van, ebben hajthatatlan vagyok - pontosabban fogalmazva nem tudtatok olyan érvet felhozni, ami a véleményem megváltoztatására, vagy akár csak újra gondolására késztetne. Nem először merült fel ez a kérdéskör előttem, több éve szinte rendszeresen foglalkozom vele, úgyhogy volt időm és lehetőségem alaposan átgondolni. Amit mondtam, az a jól átgondolt meggyőződésem.


Pedro

Pedri

2012. febr. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

"esetleg 15-20 évenként egy ártatlan ember is kerülhetne a kivégzőhelyre."


Amerikában az elmúlt 40 évben 130 ember szabadult ki a siralomházból, mivel mégis ártatlan volt, és ez bebizonyosodott. Ez a ténylegesen kivégzettek 10 százaléka. Abszurd feltevés, hogy a ténylegesen kivégzettek mind bűnösök voltak.

2012. febr. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Mindentől függetlenül,sok ezren sajnáljuk,hogy nincs.
2012. febr. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Ne Amerikát vegyük alapul,ahol konkrét gyilkosok sétálnak ki a tárgyalótermekből,mert éppen a nyomozó törvénytelenül jutott a DNS mintájához,vagy bármi más okból már nem is vádolható az adott bűncselekménnyel.Azért egy halálos itéletet nem mondanak ki naponta,így fokozottabb a vizsgálat is.
2012. febr. 21. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!