Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Igaz az hogy 16 éves kortól...

Igaz az hogy 16 éves kortól ellehet otthonról költőzni? Mert egy jogász egyszer azt írta igen, csak a gyámhivatalba kell ennek okait elsorolni hogy miért nem szeretnék otthon lakni, mert barátomnál szeretnék, ez már biztos

Figyelt kérdés
2012. febr. 22. 15:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem.
2012. febr. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ilyen formában nem. Nagykorúsítási eljárás indítható 16éves kortól, de elég komoly indok kell hozzá, az hogy a barátoddal szeretnél lakni nem lesz elég. Egyébként elég érdekes dolog ez az egész, anno én is átmentem ilyenen, lebeszélnélek róla.
2012. febr. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Jó le beszélnél most így vagy vele,de komoly indokom van,otthon úgy kezel édes anyám mint egy csi**kát rabszolga vagyok,olyan csúnya szavakkal int engem hogy nagyon terrorban élek meg ver,ordibál nem engedi hogy találkozzak barátommal ennyi elég??? meg nemtudom mire jövőkk haza mi be köt bele állandóan én meg minden nap kb sírok csak
2012. febr. 22. 16:33
 4/12 anonim ***** válasza:
Értem, így már más a dolog, erről nem volt szó a kérdésben. Viszont bonyolódik a dolog,valóban fel kéne venned a kapcsolatot a gyámüggyel első körben (iskolai kirendelt vagy területileg illetékes gyámhivatal), és ott elmondani ezeket a dolgokat. Nem vagyok tisztában a jogszabályokkal, lehetőségekkel, ők el tudják mondani mit tudsz tenni.
2012. febr. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm,de kérlek segíts abban hogy legalább adsz egy linket erről hova kell írnom... mert már kivagyok borulva tanulásom is romlott mióta ez megy :( borzasztó
2012. febr. 22. 16:38
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem igazán írni kéne, be kell menned személyesen. Kell hogy legyen az iskoládban is gyermekvédelmis, vele is tudsz beszélni, vagy rákeres hogy például Somogy megyei gyermekvédelmi igazgatóság, és bemész. De a helyi önkormányzatnál is van gyermekvédelmi felelős, őt is megkeresheted. A lényeg az hogy személyesen, le fogtok ülni és átbeszélni a dolgokat, általában normálisak. Viszont szólok előre, rohadt nagy szívás tud lenni, sok lelkierő kell hogy végig tudd csinálni.
2012. febr. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

ha megkeresed a gyermekvédelmiseket vagy más szervet készülj hogy benne van a pakliban hogy a szüleidttől elvesznek és ezzel párhuzamossan akár nevelőothonba is kerülhetsz, hacsak nincs olyan családtagod aki gyámod lehetne és ezt vállalná. De gyakoribb hogy nevelőintézetbe kerülsz

A másik kiskorú vagy szóval ha tetszik ha nem szülői felügyelet kell neked, ennek csak egy kivétele van, ha férjhez mész akkor nagykorúvá válsz, mindenért a felelősség téged terhel, de ehhez is kell szülői beleegyezés, bár ehhez még fiatal vagy nem javaslom

2012. febr. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A házasságkötéshez nem kell a szülő engedélye, csak a gyámhatóságé. A szülőt viszont meghallgatják az ügyben


Egy joghallgató, aki ezt pár napja hallotta előadáson :D

2012. febr. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Úgy van, 16 év felett házasságkötéssel lehet megszerezni a nagykorúságot (ez esetleges válás esetén is fennmarad), ehhez azonban a gyámhatóság engedélye szükséges.
2012. febr. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Huron ***** válasza:

Gyakorlatból beszélek:


- gyámhatóság foglakozik ezzel, viszont bármilyenek a szüleid, az jön ki a végén, hogy ott maradsz 18 éves korodik (+ be kell fejezned a gimi 4-et).

- Olyan undorító formája van a gyámhatóságnál ez a téma, hogy (és most kapaszkodj meg) A SZÜLŐ :), igen, a szülő KÉRVÉNYEZHETI :), hogy elköltözhess (mert: ő átad isminek, rokonnak, mert ő nem tud gondoskodni rólad) Ez az ok.

Te nem kérvényezheted, és az sem,akihez mennél. Viszont van olyan a gyámhatóságnál, hogy megvizsgálják az ügyet 4 hét alatt, hol laknál és miért. De ezt a miélrt indokot baromi nehéz beadni, mert bármilyen a szüleid, azok a gyámhatóság szerint (kisbetűsen), szentek. És visszaítélnek nekik! Nincs is ez annyir akidolgozva a gyámhatóságnál, ezt egy ott dolgozótól tudom) Csak van ilyen, mert kötelező, hogy legyenm ilyen áltudomány a gyámügyön. De költői kérdés: miért van akkor gyámügy?.. Vagy a szüleid ölnek meg, vagy te ezért leszel öngyilkos. Sajna.

Tehát 16 éves kortól lehetne ez, megvizsgálják, tudsz e járni suliba, de költözősnél elöször a rokonokat kérik meg, nézik meg, de végül visszadobnak a szülőkhöz, mert szerintük a pasi, barátnő semmi. Mindent leírtam.

2012. júl. 19. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!