Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit kaphatok azért, hogy...

Mit kaphatok azért, hogy elütöttem egy motorost? Mennyi bírságot? Kérhet e kártérítést és mennyit, ha igen? Elvehetik a jogsimat?

Figyelt kérdés
Egy hónapja mentem dolgozni. Ki akartam kanyarodni, előttem ment egy motoros, aki megállt előttem a kanyarban, hogy alrébrakjon egy utónfutó hátsó ajtaját, ami le volt esve.Ő fordul először, én megálltam a stop- táblánál, körülnéztem majd elindultam.Körültekintés közben indultam el és nem láttam, hogy a motoros megállt és sajnos elütöttem.Holnap kell mennem kihalgatásra a rendőrségre, mint "gyanúsított- közúti balaset gondatlan okozása vétségének megalapozott gyanuja miatt". Egy 54 éves öreget ütöttem el, akinek eltörött a csípőcsontprotézise.Megműtötték, ugye 8 napon túli sérült lett.De előtte neki már 4szer volt műtve a protézise.Állítólag azon múlik minden, hogy maradandó sérült lesze.Egy éves múlt a jogsim májusban.
2009. jún. 7. 19:11
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
A büntetőjogi felelősségrevonást mediációs eljárás keretében lehet elkerülni
2009. jún. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Jól teszed, hogy bejársz hozzá. Bárhová mész és bármit csinálsz, mindig lesz olyan aki lehurrog.
2009. jún. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!