Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vendéglátósok! 13 óra munka...

Vendéglátósok! 13 óra munka alatt hányszor lehet étkezni?

Figyelt kérdés

Az étterem, ahol dolgozom, 13 óra alatt összesen egyszer adnak enni (azt is összevissza) és miniatűr gyerek adagokat. Ez is a tulaj jóindulata, vagy egyébként járna meleg étkezés? Ha beviszem magammal dobozban az ételt, kötelességük megengedni az étkezést? Mire hivatkozzak?


4 órára vagyok bejelentve, de tisztességesen egy vendéglátós sem jelent be úgysem.



2012. márc. 4. 14:50
 1/5 anonim ***** válasza:
67%
Nem az étkezés száma van meghatározva, hanem a munkaközi szünet. Az alatt meg azt csinálsz amit akarsz. Hokizhatsz is.
2012. márc. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De ez az! 4 órára nem jár szünet, viszont 13 órát kell rohangálni. Egyszer szóltam már ezért, akkor azt mondta a főnök, hogy ne nagyon pattogjak, mert kirak.
2012. márc. 4. 15:00
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

13 órára nem is alkalmazhatna mivel nem készenléti munkakörben vagy, így csak rajtad függ mennyi szünetet kérsz. Ki sem fog rakni mert, ha munkaügyi bírósághoz fordulnál igencsak megbüntetnék. Az étkezésről magadnak kell gondoskodni.


Amúgy munka törvénykönyve:

122.§ Ha a beosztás szerinti napi munkaidő vagy a rendkívüli munkavégzés időtartama a hat órát meghaladja, valamint minden további három óra munkavégzés után a munkavállaló részére - a munkavégzés megszakításával - legalább húsz perc, legfeljebb egy óra munkaközi szünetet kell biztosítani, melyből legalább húsz percet egybefüggően kell kiadni. Amennyiben a napi munkaidő alatt a munkavállaló többször jogosult munkaközi szünetre, ezek együttes időtartama az egy órát nem haladhatja meg.

2012. márc. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát a csak 4 órára vagy bejelentve hivatalosan min 5 maximum 20 percet adhat étkezésre de sokanmég ennyit se adna.12 órára nálunkvan egy 20
2012. márc. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát a csak 4 órára vagy bejelentve hivatalosan min 5 maximum 20 perc szünetet adhat de sokan még ennyit se adnak ennyi időre.12 órára nálunk van egy 20 perces egy 30 meg egy 10 perces szünet.Mikor 8 órába jártam akkor kaptam 30 percet ami bőven elég volt.Amúgy egyáltalán ne köteles étkezést biztosítani maximuma szünetet úgyhogy azért ennyibe rendes mert nálunk pl meg kell venni a főtt ételt mondjuk nem is vagyok vendéglátós.Kaját szerintem vihetsz be egyik munkahelyen se tiltott szerintem a főt étel sőt többet ér mint akármennyi szendvics csak legyen időd megenni nyugodtan.
2012. márc. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!