Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a teendő, ha a a diákot...

Mi a teendő, ha a a diákot óraközi szünetekben SEMMILYEN esetben nem engedi elhagyni az iskola területét? Nem kivétel ez alól a nagykorú tanuló sem!

Figyelt kérdés
Ez egy hirtelen változás, eddig ki lehetett menni, ha bármi gond, elintéznivaló volt. Most a dohányosok miatt (akik iskola területétől bőven távol mennek, tartják a határt!) a kapunk folyamatosan mágneszárral van lezárva. Utóbbi eset: Tanműhely, munkaszünet. Az alapépületbe átmentünk egy kávéért. Visszafele már nem engedtek ki, ki kellett mászni a kerítésen! Ha van egy rendesebb portásunk, ő felfogja, hogy mi a helyzet,de az ajtókban folyamatosan szabályos "börtönőrökként" állnak a tanárok,némelyik üvöltözik, hogy "te márpedig innen nem mégy sehova". Mivel lehetne érvelni az igazunk mellett? Elvileg pont az lenne a lényeg, hogy a dohányosok NE legyenek sz iskola területén, és tudomásom szerint a személyes szabadságunkat nem is korlátozhatják, csak igazolatlan órával, szóbeli és írásbeli figyelmeztetéssel "fenyíthetnek" , ami még jelen esetben is jogtalan lenne, mivel nem tanóráról távozunk el. Ez valahogy nem normális szerintem. Mit tegyünk mi, diákok? (nekem személy szerint már csak azért is gondot okoz ez, mivel dolgozni járok, néhány óráról tanári engedélyt kapok, ha műszak van. Valamiből fent kell tartanom magam, de ezt az "őrök" nem fogják fel, vagy nem akarják megérteni.)
2012. márc. 7. 06:07
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
gondolom a munkahelyeden sem te vagy a góré*
2012. márc. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Valószínű, hogy azért van ez, mert baromi sokat lógtak az odajárók, aminek a következménye, hogy kevesebb pénzt kap az iskola az államtól.


Ha dolgozni jársz, szerintem ezt az igazgatóval dumáld meg, hogy kimehess.

2012. márc. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
26%
Már eleve ha nagykorú a tanuló akkor nem az iskola felelős ha pl.a szünetben történik vele bármi.De mégis mi történne egy iskola kapubejáratánál,egy felnőtt emberrel?Ennyi erővel a munkahelyről sem lehetne ebéd szünetre kimenni,mert ha elüt egy autó,akkor a cég felel a balesetért?Ugyan már....vicc az egész.Jogod van kimenni,mert nem vagy kiskorú tanköteles személy.Jogodban áll kimenni az utcára,és elszívni egy cigarettát (5m-re)az iskolától,nem vagy kiskorú,nem vagy gyámság alatt,nem vagy őrizetes személy.
2012. márc. 8. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
36%

00:46

igen, éppenséggel kimehet, csak nem kell csodálkozni ha az illetőt kivágják az iskolából, mint a taknyot

2012. márc. 8. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Dohányozni csak pár méterre az iskola bejárattól lehet már , mivel megszüntették a dohányzó helyeket.Nálunk csak a végzősök és az OKJ képzésben résztvevők dohányozhattak , persze ha elmúltak 18 évesek.
2012. márc. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

6.15-nek

A kérdező elmúlt 18 éves,és dolgozni jár az iskolába...olvasd végig.

2012. márc. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
nem az iskolában dolgozok, hanem iskola mellett!
2012. márc. 8. 13:09
 18/19 Andizsuzsi ***** válasza:
Az a helyzet, hogy minden iskolának van házirendje, ami minden ott tanulóra nézve kötelező, kortól függetlenül. Szerintem a megoldás az lenne, amit már korábban írtam, kérj az igazgatótól "kilépőt", amire kiengednek a kapun. Biztosan meg lehet oldani.
2012. márc. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Minden egyes oktatási intézmény házirendje tartalmazza az iskola elhagyásának szabályait, ezért ezt kellene átolvasni. Bár én még nem találkoztam olyannal, amelyik megengedte volna, hogy a diákok tanítási idő alatt elhagyják az iskola területét tanári engedély nélkül.


Ugyanis a vonatkozó jogszabályok szerint az iskola felelős a tanulói testi épségéért (és minden egyébért) attól a pillanattól fogva, hogy beléptek az iskola kapuján, egészen addig, amíg tanítás végén kilépnek onnan. Nem véletlen az sem, hogy az épületen belül hivatalosan _mindig_ biztosítani kell a diákok felügyeletét a pedagógusoknak.


A 18 éven felüliek esetét nem tudom, de erős a gyanúm, hogy ők sem járkálhatnak ki-be szabadon, hiszen az iskola nem erről szól.


A munka miatt pedig írásos igazgatói engedélyt kellene kérni, aminek bemutatásával a portás / ügyeletes tanár bizonyára kienged.

2012. márc. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!