Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Melyik a jobb gázpisztoly?...

Melyik a jobb gázpisztoly? Maroktáras vagy forgótáras?

Figyelt kérdés
17 és fél éves vagyok, de 18 után be akarok szerezni egyet, mert kicsit sem érzem magam biztonságban az orkok miatt.
2009. jún. 9. 21:50
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Forgótárasat mindenképpen. Maroktárasnál a gondot az esetleges rossz lőszer okozza, ami elakaszthatja. Túl gyakran persze nem fordul elő, de ha pont rosszkor akad el... nos az kellemetlen. Forgótárasnál a hibás lőszer nem okoz ilyen problémát.
2009. jún. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim válasza:

[link]


Gázpisztoly fórum, itt is kérdezhetsz nyugodtan!

2009. júl. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
forgótáras gumilövedékest vegyél, könnyű elrejteni(a voltram viper nekem bejött)
2009. aug. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim válasza:
50%
Véleményem szerint a maroktáras úgymond praktikusabb viselet. Ha ebben gondolkozol,mindenképpen szánj rá kicsit több pénzt,azzal nem lessz bajod,nem fog besülni. 60 e ft környékén megbízhatót tudsz vásárolni. Tesztek szerint megközelítőleg 1000 töltényből 1 sül be átlagosan,ennél az árkategóriás fegyvereknél. 20-30e felejtős. Tudod a biztonságérzeted sokkal jobb lesz,ha tudod,hogy nem egy kókálmányt viselsz,ami ha baj van akkor vagy besül,vagy nem. Consiliere
2011. jan. 5. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

A forgótáras a jobb.


Az ezer besült lövésből pont az az egy fog besülni, amelyikre a legnagyobb szükséged lesz, ha öntöltőt veszel.


Veszel egy Röhm RG89N-t, belerakod a 120 MG-os CS agy PV töltényt, vagy vegyesen vagy csak az egyik fajtát és fejed se fáj. Ha nem elég az a 6 patron akkor az a 7-8-9 se, amit az öntöltő ad, ha ad.

2011. jan. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

Gázfegyverben forgótáras az ajánlott ugyanis ennél a fegyverkategóriánál(nem fegyver csak önvédelmi eszköz)

a gyártók nem a minőségre törekszenek,az éles fegyverekkel ellentétben, hanem az olcsó előállításra és a tömegtermelésre.Ezért alkalmaznak olcsó,könnyen munkálható anyagokat legtöbb esetben ami a spiáter. egy réz cink ötvözet amiből a matchboxod is készült és amire ha rálépett pistike elhajlott és eltörött...ez csak az egyik fele a rosszabb minőségnek az élesekkel szemben ,másik a töltények minősége ami igencsak változó... egy éles öntöltő tökéletesen működhet akár 500 lövést is elakadás nélkül tud produkálni lásd katonai rendszeresített fegyverek, egy gázfegyvernél a töltények változó minősége miatt lehetetlen ezért is érdemes forgótárast venni. vannak teljesen acélból készültek is elég drágán,vannak élesből átalakítottak,ezek jobbak általában minőségre de ugyanúgy elakadhatnak (nekem egy PA63-asom van gázzá alakítva és táranként 1 elakadás nem kevésszer volt). Amit ajánlani tudok ha valóban önvédelemre kell és nem vagy: fegyverkedvelő/sportlövész/gyűjtő beállítottságú (mert ha igen akkor pénzt amúgy sem adnál spiátertömbért :-) )

akkor az Alfa gáz riasztói,a Röhm, a Weihrauch Arminius-t tudom ajánlani. Alfából a G030-jó választás lehet sok benne az acél alkatrész ,bírja a legerősebb riasztótöltényt is (lapua) és 12mm es gumilövedék kilövésére is alkalmas.

2011. márc. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

Az előző hozzászólásomat kiegészítve azért vannak megbízható öntöltők is kevés elakadási statisztikával:


-Zoraki 914 :Török gázpisztoly full spiáter de nyitott szánának köszönhetően nem nagyon akad el,olcsón hozzá lehet jutni.önvédelemre azért nem ajánlott...


-Röhm RG88 ez már komolyabb, sok acélt alkatrészt tartalmaz.


-FÉG GRP9 és FÉG GRPK9 : ezek régi békebeli Magyar gászpisztolyok amikor még a kapitalizmus nem ölte meg kiváló fegyvergyárunkat, világviszonylatban a legjobb öntöltő gázpisztolyok voltak, full acél, akárcsak az éles változatuk ma már elég drágán árulják használtan, gyűjtői értéke van (2000 es évjárat előtti darabok jobbak)


-Umarex Walther PK380: jelenleg a legjobb öntöltő gázpisztoly a piacon az éles megfelelőjétől alig tér el sok acél alkatrészt tartalmaz ára elég magas.


amit azért érdemes szem előtt tartani hogy az öntöltők működését (töltését,ürítését) a gáztöltény nyomása adja. előfordulhat az hogy risztótölténnyel akadálymentesen működik:de pl CS,vagy pepper tölténnyel már nem. CN- ről nem is beszélve amiben 200milligramm hatóanyag van,rendszeresen elakadt a fegyverem tőle...

ezért is érdemes forgótárast venni önvédelemre =)

2011. márc. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Meg tudná nekem valaki mondani, hogy a RöHM RG89 nek hány fajtája van, illetve mi a különbség melyik közt?
2011. máj. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Szerintem tegyél fel új kérdést.
2011. máj. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
73%
Tudom, hogy a forgótárasat ajánlják, de én inkább utánanéznék a jó öntöltősnek. Egyrészt több töltényt tudsz kilőni vele, tárcserére is van lehetőséged, másrészt lapossága miatt könnyebben rejthető. Nem mindegyik spiáterből készül. Vannak, amelyek több ezer lövést is kibírnak törés nélkül, és acélból vannak a fontosabb alkatrészei. Nem mindegyiket kell előrántás után felhúzni. Egyesek csőre töltve biztonságosan viselhetők, így ugyanolyan gyorsan el tudsz jutni az első lövésig, mint egy forgótárasnál. Azoknál, amelyek csőre töltve biztonságosan viselhetők, nem lesz gond az elakadással sem, hiszen az csak a felhúzásnál fordulhat elő. Keress egy jó minőségű, kis méretű, viszonylag nagy tárkapacitású, csőre töltve biztonságosan viselhető öntöltős pisztolyt, és szerintem az lesz a legmegfelelőbb (pl.: Röhm RG100, Record COP). Ha viszont gumilövedéket is szeretnél kilőni, forgótárasat ajánlok (Röhm RG89s, Zoraki R1GG). Azért is érdemes ilyet beszerezni, mert elvileg hamarosan változni fog a fegyvertörvény, így az is viselhető lesz. Bár úgy tudom, van egy öltöltős gumilövedékes fejlesztés, amely hamarosan megjelenik a magyar piacon.
2011. aug. 31. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!