Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Melyik a jobb gázpisztoly?...

Melyik a jobb gázpisztoly? Maroktáras vagy forgótáras?

Figyelt kérdés
17 és fél éves vagyok, de 18 után be akarok szerezni egyet, mert kicsit sem érzem magam biztonságban az orkok miatt.
2009. jún. 9. 21:50
1 2 3
 21/26 anonim válasza:
Egy apróság, nem lehet egy öntöltőt sem csőre töltve viselni, ez törvényellenes ha jól tudom. Szerintem is forgót, volt mindegyik, tapasztalatból.
2013. dec. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 Szigo2007 válasza:

Szia!

Tudom hogy off a topic, de azért leírnám a saját tapasztalataimat, illetve véleményemet, hátha más is idetéved, és elolvassa ezeket a tanácsokat.

Én nagyságrendileg 2 éve kezdtem el ismerkedni a gázpisztolyok világával, így nem számitok feltétlen sterilnek a témában, de ha őszintének kell lennem nagy profinak sem definiálnám magam.


Annak idején mikor az önvédelmi fegyverek között válogattam,én is átmentem a dilemmán, és nekem is forgótárasat javasolt a többség mert:

könnyen karban tartható

praktikus

és megbízható


Végülis az öntöltő melett döntöttem, nem azért mert macsóbbnak éreztem magam tőle, hanem mert az éles lőfegyverekkel szerzett tapasztalatomra illetve a józan eszemre hivatkozva úgy gondoltam, nem lehetséges hogy az öntöltők forgalomban legyenek úgy hogy teljesen megbízhatatlanok és valljuk be, elméletileg hasznavehetetlenek.

Senki sem ajánlja őket, valaki mégis megveszi, mégsem lehet akkora baj.

Vettem is egy öregecske Röhm-öt nem került sokba, mindössze 30 ezer ft-ot adtam ki érte, az előző tulaj panaszkodott is rá a megbízhatóság miatt, de elismerte, azért van benne anyag, sokat "játszott" vele sokszor ejtette le, mégsem tört el benne semmi.

Hát mondom jól kezdődik, na adjunk neki egy esélyt. Hazahoztam a fegyvert, és első dolgom volt szétszedni, kipucolni...valami istentelen undoritóan nézett ki az a fegyver belülről, vastagon ált benne a lekövült por, a zsíros olajos sár amit 2 órán keresztűl tartott kimosnom...hát nem csodálom hogy nem megbízható.

Néhány napra a nagytakaritásra rá összejöttünk egy barátommal, aki pedig egy revolvert vásárolt még jóval korábban, Olasz gyártmányt, közép-felső kategória 50ezer ft-ért.Kiváltotta rá a viselési engedélyt, viselte is, otthon is mindig elérhető helyen tartotta...tudjátok, védeni kell a családot.


Szóval gondoltuk durrogtatunk egy kicsit, kezdtük a forgótárassal...hát...mit nem mondjak,elsőre el sem sült...másodszorra sem, és így tovább. Igazgattunk a táron, akkor leadott egy lövést, utánna megint semmi...átlagban 30-60másodpercet tököltünk mire 1-1 lövést le tudtunk adni...és ebben a fegyverben bízott az illető annyira hogy az életét is rábízta volna....minősíthetetlen. Őszintén a saját pisztolyomhoz sem fűztem nagy reményt, de meglepve tapasztaltam, hogy gond nélkül tudtam leadni 2-es 3-as sorozatokat mire töltési hiba következett, "akadály" szán hátra, mehet tovább... ez hozzávetőlegesen 1 másodperces tökölés.


Elárulom hogy több időt töltessz megszeppenéssel stresszhelyzetben mint a szán hátrahúzásával, ha begyakorlod a teendőket.


Tudom túlzásba viszem a storyzást, a lényeg hogy hiába veszed meg a legdrágább fegyvert, ha nem értessz hozzá.

Karban kell tudni tartani, gyakorolni kell a váratlan "akadály" ösztönös elhárítását és tökmindegy egy bizonyos szint fölött milyen fegyvert veszel.

Sokan mondják hogy a lehető legrosszabra kell számítani mindig, egy forgótárasnál a legrosszabb hogy nem sül el sokadszorra sem, egy öntöltőnél az hogy húznod kell eggyet a szánon....lehet mérlegelni melyik a nagyobb "probléma".

Úgy gondolom attol aki fegyvert tart, joggal várható el hogy tanuljon meg érteni hozzá, ismerje ki, és akkor minőségi fegyverrel sosem lessz gondja.


Üdv,

2015. jan. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Forgó.
2021. aug. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Marok
2021. aug. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Forgó
2021. aug. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Maroktáras.
2021. aug. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!