Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szűnni nem akaró kétértelmű...

Szűnni nem akaró kétértelmű megjegyzések szexuális zaklatásnak minősülnek?

Figyelt kérdés
Kollégám állandóan kétértelmű megjegyzéseket tesz rám, most már egy mondatomat sem tudom befejezni, mert egyből belevág és úgy csavarja a mondatot, hogy annak szexuális identitású befejezése legyen. Állandóan azzal zaklat hogy én mikor táncolok neki fehérneműben, hogy mennyire szeretne harisnyakötőben meg tangában - vagy anélkül - látni meg ehhez hasonlók. Hogy mikor és mennyit szexeltem utoljára a barátommal, hogy de jó melleim vannak, hogy ő mennyire közéjük tenné a fejét... Megalázva és lealacsonyítva és megszégyenítva érzem magam ilyenkor, főleg amikor mondjuk a vendégeink előtt teszi ezt. Tudom, hogy saját magát égeti, de akkor is idegesítő. Hiába mondok neki bármit nem érdekli, fejébe vette hogy ha törik ha szakad megszerez magának. Főnöknek hiába szóltam, azt mondta, hogy jaj hát csak hülyéskedik fogadjam el ilyennek amilyen, vagy kerüljem el. Hát könnyű mondani. Mondtam már neki mikor berágtam rá, hogy kétféle ember létezik az egyik beszél a szexről a másik meg csinálja, erre megsértődött. Nagyon zavaró és kellemetlen. Tényleg állandóan úgy csavarja a mondatokat, hogy annak valami szexel kapcsolatos vége legyen. De nem én tehetek arról, hogy ő négy éve nem látott puncit, csak katalógusban. Mégis mit vár, hogy azért, mert rajta van a kangörcs majd megszánom és ágyba bújok vele? Nagyon fel tud mérgelni és hiába mondom neki szépen, hogy fejezze be meg sem hallja. Aztán amikor csúnyán visszaküldöm az anyjába még ő sértődik meg de utána legalább két hétig békén hagy, aztán persze kezdődik minden elölről.

2012. márc. 16. 23:47
 1/4 anonim ***** válasza:
"Megalázva és lealacsonyítva és megszégyenítva érzem magam ilyenkor" -- itt a lényeg. Ezt mondd el neki és ha ezután is folytatja a zaklatásodat, szerintem simán feljelenthető.
2012. márc. 17. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
39%
Nem.
2012. márc. 17. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Andizsuzsi ***** válasza:

De igen.

"Az Európai Unió által kidolgozott meghatározás szerint a szexuális zaklatás a szexuális természetű, nemkívánatos magatartás minden formája, amely szóbeli, nem szavakkal történő vagy fizikai módon valósul meg, olyan céllal vagy hatással, amely sérti az adott személy méltóságát és különösen amennyiben megfélemlítő, ellenséges, megalázó, megszégyenítő vagy sértő környezetet teremt. Magyarországon szinte minden átfogóbb jogszabály tartalmaz az egyenlő bánásmód követelményéről szóló általános elveket megfogalmazó paragrafust. Így az egyenlő bánásmód követelményét és a hátrányos megkülönböztetés tilalmát előírja az Alkotmány, az egyenlő bánásmódról és az esélyegyenlőség előmozdításáról szóló törvény, az Egészségügyi Törvény, a Polgári Törvénykönyv, valamint a Munka Törvénykönyve és szankciókat tartalmaz a Büntető Törvénykönyv is.


Jól látható, hogy szexuális zaklatás esetén jogorvoslati lehetőséget számos jogszabály biztosít. Így munkaügyi pert, személyiségi jogi pert, valamint - többek között - becsületsértés és zaklatás miatt büntető feljelentést is lehet tenni. Lehetőségként kínálkozik továbbá, hogy a zaklatott személy az Egyenlő Bánásmód Hatósághoz forduljon. "

2012. márc. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ha a sötétben "elbeszélget" vele a pasid, vagy faterod, akkor az hatásosabb, mint a hivatalhoz szaladgálni.
2012. márc. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!