Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez már zaklatásnak minősül?...

Ez már zaklatásnak minősül? Mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés

Már egy hete egy fiú folyamatosan zaklat!

Suli után megvár,Telefonon hívogat,Fenyeget, hogy öngyilkos lesz mert nem szeretem stb...

Például pénteken megyek suliba és ő már az ajtónál vár. Elmondja,hogy mennyire szeretet és,hogy nem tud nélkülem élni.

Vagy képes éjjel felhívni. Sír a telefonba és olyanokat mondd,hogy megöli magát ha nem leszek az övé.

Meg volt olyan is,hogy már futnom kellett előle este, mert nem hagyott békén. Szerelmes leveleket is ír, virágokat küldözget, pedig én megmondtam neki,hogy nem akarok tőle semmit és felejtsen el. Már nagyon zavar!!! mit tehetnék ellene?


2010. márc. 21. 18:56
 1/5 anonim ***** válasza:
7%
Mondd neki,hogy legyen öngyilkos,azzal bizonyíthatja,hogy tényleg szeret.
2010. márc. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ne mondd neki, hogy legyen öngyilkos. Bár nem sok esélye van, hogy megteszi, ha mégis, akkor életed végéig bánnád. Inkább első körben beszélgess el vele, légy határozott, és mondd meg, hogy nem fogsz reagálni a közeledésére, megváltoztatod a telefonszámod ha kell. Végső esetben fenyegesd meg, hogy nevetségessé teszed a suliban: kiplakátolod a leveleit sokszorosítva, felveszed magnóra a telefonos könyörgését és beadod az iskolarádióba, ha nem hagy békén. Ennek fenyegetés szintjén hatnia kellene, ha megcsinálod, lehet tényleg öngyilkos lesz.
2010. márc. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha elutasítod, akkor lehet, hogy agresszívabb lesz, amit te nem akarsz.


Mond el a fenti dolgot vagy a rendőrségen, vagy tesódnak/apádnak/néhány férfi haverodnak, akik majd igazítanak az arcán.

2010. márc. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nagyon nehéz bizonyítani a zaklatást, nincs rá törvényben gyakorlat. Azt mondják ha hetente kétszer-háromszor megtörténik akkor lehet rá mondani (ez esetben talán megállja a helyét). A telefonhívásokat bizonyítékként felhasználhatod de sztem a gyereknek orvosra lenne szüksége nem feljelentésre... :S
2010. márc. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem beszéljétek meg, hogy miért hiszi ő azt, hogy Te szereted, aztán együtt zárjátok le ezt az ügyet.
2010. szept. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!