Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kis lábujj törés esetén is...

Kis lábujj törés esetén is gipszelnek, vagy magától is meggyógyul?

Figyelt kérdés
2011. szept. 22. 15:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Nekem meggyógyult, de iszonyatos fájdalom volt napokig. Belerúgtam mezitláb a fotel lábába és vizszintesen állt utána a kisujjam, visszaraktam a helyére és szép egyenesen összeforrt.
2011. szept. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom nem gipszelnek, de a helyére vissza kell tenni, meg nem árt azért, ha ezt tudod.
2011. szept. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Nem gipszelik. Nem tudják. Nekem a mellette levő kettőhöz kötötték gézzel, amit naponta kellett cserélni. 8 hét táppénz volt. Tél volt... Cipőt venni rá lehetetlen, mint ahogy járni is benne, meg az is, hogy buszon vk tuti rá ne lépjen. Lábmosáskor vigyázz, ne rutinból töröld, mert ahogy a 2 ujj között törlöd, az tud ám fájni! Óvatosan! Ha meg nem törlöd, begombásodhat...
2011. szept. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem vagyok benne biztos, hogy eltört, lehet, hogy csak nagyon meghúzódott vagy megzúzódott kicsit.Az történt, hogy tegnap "rányitottam" az ajtót valahogy, sietségemben.

Tegnap még fel volt kicsit duzzadva, ami borogatás hatására szépen elmúlt.Nem látszik, hogy el lenne mozdulva, úgy áll, mint rég, de két helyen be van kékülve eléggé.Most már csak akkor fáj, ha be akarom hajlítani,meg ha erősebben hozzányúlok.Nyugalomban nem fáj egyáltalán.Persze kicsit sántikálok, hogy kíméljem,meg járás közben még fájdogál kicsit.Ezek alapján szerintetek, mi történt vele?Lehet törött?

Törés esetén, ha kalciumot szednék, gyorsabban gyógyulna?


Köszönöm a válaszokat!

2011. szept. 22. 15:45
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy röntgenből nem lehet bajod(persze ha kismama vagy megértem ha kerülöd persze). Viszont a Kalcium nem hiszem, hogy jelentősen befolyásolná a gyógyulást.
2011. szept. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Röntgen! Jobbulást!
2011. szept. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
86%
Borogasd és kíméld pár napig, szerintem csak zúzódás. Én napokig rá sem bírtam állni, duplájára volt dagadva az egész kisujjam és még alatta is lila volt a lábam, 2-3 hét volt mire rendbejött.
2011. szept. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. szept. 23. 10:36
 9/11 anonim válasza:
Nekem is hasonló van nagylábujjon. Én a betonnal vesztem össze... Nekem is 2x akkora aligh birom mozgatni iszonyat fáj és szép színes...
2011. dec. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
kislábujjamat tegnap bevágtam a szekrény szélébe... Nekem feldagadt,nagyon lila, kemény, mozdítani tudom, de sajog..este is nagyon fájt, attól még lehet zúzódás? vagy ez törés? :(
2014. márc. 13. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!