Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy hete vettem egy automata...

Egy hete vettem egy automata váltós autót amit még át sem írattam és ma megállt benne a sebváltó. Ilyenkor mi a megoldás? A volt tulajdonost nem tudom elérni!

Figyelt kérdés
Javítani nem lehet csak cserélni ami horror összeg.KÉREM SEGÍTSENEK
2009. jún. 13. 20:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha kereskedőtől vetted, akkor hívd fel, hogy mi történt, cserélje. Ha kéz alól, akkor csak úgy tudsz tenni bármit, ha leírták, hogy kifogástalan állapotban van az autó és ezt bizonyítani is tudod. Ez esetben megbeszélheted az eladóval, hogy így adta el, vagy mehetsz a bíróságra, mivel hiteltelent állított, így megkárosított.
2009. jún. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
hÁt hallod, nem hiszem h akár magán embertől vetted akár kereskedésből, nem fogják benyelni ezt maguknak, szóval jó kis bírósági cirkusz elé nézel sztem. De hát megvan az esélyed, hogy megnyered ezzel a felállással, szóüval érdemes, csak készülj fel rá, elhúzódhat ez 2 évig is. Ha esetleg kommunikációképes az eladó, akkor meg persze próbálkozhatsz, de nézd, feltételezem, ő nagyon jól tudta mi van az autóval, és örült, hogy megszabadult tőle. Azaz nem igen fog bele, menni semmilyen egyezkedésbe, de ha pert helyezel kilátásba, talán hajlanó beszélni. Meg kell próbálni, és egy jó tanács: nem árt, ha minden egyes lépésedetezzel kapcsolatban tanúkkal alá tudod támasztani ill. tértivevénye slevélben felszólítani az autó előző tulajdonosát, hogy minden bizonyítható legyen,. Tudod , h abírósági üghy lesz, akkor majd ami ott van iratanyag, csak abból fognak mazsolázni, jó, ha figyelsz minden ilyenre, már jártam így.
2009. jún. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Kétféle oka lehet ennek: vagy dörzsölt az eladó és direkt rádsózta a rossz autót, vagy műszakilag analfabéta és nem vette észre a váltóhibát még a korai szakaszban. Bármelyik is forduljon elő, először érdemes felkeresni egy független műszaki szakértőt, aki írásos véleményt ad arról, hogy a váltó hibája nem a vásárlás óta keletkezett. Először próbálj meg ennek birtokában egyezkedni az eladóval (ha előbb odamész verni az asztalt, megtörténhet, hogy nagy kegyesen felajánlja, hogy majd ő kivizsgáltatja és hogy, hogy nem egy ismerős szakértő jó összegért megállapítja, hogy te voltál a hibás). Lehet ugyanis, hogy az utóbbi eset áll fönn és ő sem vette észre, hogy valami nincs rendben a váltóval - az automata váltók meghibásodása ugyanis nem egyik pillanatról a másikra következik be és hacsak nem vontattad az elmúlt egy hétben több száz km-en át az autót földön gördülő hajtott kerekekkel, akkor nem te okoztad a bajt.

Ha azonban meg van győződve az igazáról, akkor érdemes megnézni az adásvételi szerződést. Ezen - az esetek 99%-ában - szokott lenni egy olyan kitétel, hogy "Az eladó a vevőt a jármű műszaki állapotáról, esetleges hibáiról részletesen tájékoztatta, a vevő pedig ezt tudomásul vette. Az eladó a jármű hibáiért a továbbiakban semmiféle szavatosságot nem vállal". Erre (vagyis arra, hogy ez nem történt meg) hivatkozva lehet megtámadni a szerződést a bíróságon... Már ha van néhány felesleges éved, amíg pereskedsz az eladóval.

2009. jún. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező,hogy áll az ügy?
2010. dec. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!