Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mivel büntethetnek? Verekedtem.

Mivel büntethetnek? Verekedtem.

Figyelt kérdés
15 éves vagyok, részegen megvertem egy 20 éves srácot, aki előtte azt mondta h ma még meg fog ölni. Megrúgtam, elájult, vértócsa, varrás,lehet h sérült a szeme is de nem valószínű , feljelentés. Mire számíthatok? És nagyon megköszönném ha nem kioktatást kapnék, az már volt elég..:S szóval nagyon szépen megköszönöm ha használható válaszokat kapok
2009. jún. 16. 23:47
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
79%

08:57

te nagyon okos vagy ha ezt így tudod, de azt nem tudod, hog ypl. egymás között nem tudják megoldanbi ezt, mert ha súlyos testi sértésről van szó, akkor az úgynevezett "hivatalból üldözendő" bűncselekmény, azaz nem tudják ezt már egymás között elintézni. És arról sem tudsz, ha már egy büntetőügyben született feljelentés, ezt visszavonni nem lehet a magyar jogban. Sztem te túl sok amerikai filmet nézel. A szabálysértési jog ismer olyat, hogy visszavonni, de az is csak bizonyos időn belül stb, de ez nem az az eset.


Úgyhogy ne nyugtasd meg hiába a srácot, mert korántsem olyan bagatel ez az ügy. Nyilván én nem kívánom neki, hogy lecsukják , mindössze ismerem a joggyakorlatot, és bizony baromira kétes az eset.

2009. jún. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Ha tanuk igazolják, hogy megfenyegetett és szándékában állt megütni, akkor kevesebbel megúszod.

Ha csak az a tényállás, hogy te megvertél valakit és nincs bizonyíték a fenyegetésre, önvédelemre, akkor súlyosabb a dolog.

Mivel fiatalkorú vagy és (ha jól értem) első alkalom akkor vagy figyelmeztetés vagy felfüggesztett. Ha a felfüggesztett időt balhé nélkül leltöltöd, akkor még nyoma sem lesz a múltadban!

2009. jún. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez valóban súlyos testi sértés ami valószínű akkor, max 3 év de mivel 15 éves vagy valószínűbbnek tartom a javítóintézeti nevelést mint azt, hogy szabadságvesztésre ítéljenek. Az esetedben lehetőség van úgynevezett tevékeny megbánásra ami a büntethetőségedet megszünteti-ez azt jelenti hogy a sértettnek a bűncselekménnyel okozott "kárt" megtéríted vagy egyéb módon jóvá teszed közvetítői eljárás keretében(akár felmerülő költségek fizetése vagy ha elegendő neki bocsánatkérés stb) Ilyenkor az ügyész a vádemelést elhalasztja és ha eredménnyel zárul a közvetítői eljárás a bírósági eljárást megszüntetik veled szemben.

A fenyegetés: mennyire lehetett ezt komolyan venni? főleg ha a másik fél is alkoholos befolyásoltság alatt volt. Ha a bíróság a fenyegetést megállapíthatónak tartja akkor nem vagy büntethető vagy a büntetésed korlátlanul enyhíthető. De szerintem elég gyakori hogy részegen odamondogatnak egymásnak és ezért még nem fogom leszedni a fejét... bár nem tudom a te esetedben ez hogyan is történt.

2009. jún. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Már kijött a kórházból, egy napot volt bent. Akkor csak nem lehetett komoly baja. De most akkor komolyan mire számíthatok? Ijesztegetés nélkül..:S
2009. jún. 17. 12:28
 15/19 A kérdező kommentje:

Igen, nagyon megbántam hogy ittam..

és igen, nem célom ezt többször megtenni..

szimplán az a helyzet h egész este ellenszenves volt velem, aztán lila köd, és történt ami történt..

Tanúk.. hát leginkább az ő barátai meg az én barátnőm(ha kiváncsi rám ezek után..:S) már csak ezért is nagyon megbántam, mert bele halok ha elhagy:(:( na de ez most lényegtelen.

Biztos h nem úszom meg letöltendő nélkül? azért csak nem olyan véresszájúak ott a bíróságon.. vagy igen?

2009. jún. 17. 12:34
 16/19 A kérdező kommentje:
És a srác anyja azt mondta h fejen is állhatok, akkor is lesz feljelentés. És már a kórházban is mondták h majd küldik a rendőrök a papírokat
2009. jún. 17. 12:35
 17/19 A kérdező kommentje:

És ezt most találtam:


Büntetés és intézkedés alkalmazása


108. § (1) A fiatalkorúval szemben alkalmazott büntetés vagy intézkedés célja elsősorban az, hogy a fiatalkorú helyes irányba fejlődjék, és a társadalom hasznos tagjává váljék.


(2) Büntetést akkor kell kiszabni, ha intézkedés alkalmazása nem célravezető.


(3) Szabadságelvonással járó intézkedést alkalmazni vagy büntetést kiszabni csak akkor lehet, ha az intézkedés vagy a büntetés célja más módon nem érhető el.

2009. jún. 17. 12:41
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

11:36-os vagyok

Ha feljelentenek azzal már tényleg nem tudsz mit kezdeni, megindul a nyomozás megkapod a papírokat mivel fiatalkorú vagy ha nem hatalmaztok meg védőt (ügyvédet) akkor kirendelnek számodra egyet és vele lehet konzultálni. Amikor kezedben lesz, hogy pontosan mivel is gyanúsítanak akkor lehet már okosabbakat mondani. De amit előbb írtam az helytálló, és a javítóintézeti nevelés (1-3 évig terjedhet) nem büntetés hanem intézkedés, tényleges szabadságvesztés nem valószínű. Az, hogy 1 nap alatt kiengedték nem jelent semmit, majd meg fogják vizsgálni hogy mennyi idő alatt gyógyult be a seb, ha 8 napon belül akkor valamivel kedvezőbb helyzetben vagy könnyű testi sértés miatt.

2009. jún. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
figy, engem egy cigány megvert az utcán pár haverjával... felszakadt a szám, ami 8 napon túlgyógyuló ugye, vetettem látleletet. Voltak tanuk, a gyerek azóta is kint van, 16-7 éves. Tényelg nem fogsz letöltendőt kapni, márcsak a fiatal korodra való tekintettel sem.
2009. jún. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!