Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Motorral balesetet okoztam,...

Motorral balesetet okoztam, mire számíthatok?

Figyelt kérdés
A sértettnek lábtörése lett, tehát 8 napon túl gyógyuló, és ez egy zebrán történt, ráadásul jogosítvány nélkül, és hogy tetőzzem, mentőhívás után elhagytam a helyszínt ijedtségemben, de aztán bevonultam a rendőrségre, mire számíthatok?

2012. ápr. 6. 13:31
 1/6 anonim ***** válasza:
61%
Magas pénzbüntetés vagy felfüggesztett és pár év járművezetéstől eltiltás.
2012. ápr. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%

187. § (1) Aki a közúti közlekedés szabályainak megszegésével másnak vagy másoknak gondatlanságból súlyos testi sértést okoz, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.


190. § Ha a közlekedési balesettel érintett jármű vezetője a helyszínen nem áll meg, illetve onnan eltávozik, mielőtt meggyőződnék arról, hogy valaki megsérült-e, avagy az életét vagy testi épségét közvetlenül fenyegető veszély miatt segítségnyújtásra szorul-e, amennyiben súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.


Esélyes egy felfüggesztett, jogosítvány bevonása és magas pénzbüntetés.

2012. ápr. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
45%
Egy időre eltiltanak a közúti gépjárművezetéstől + pénzbüntetés.
2012. ápr. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2 évre eltiltanak a motoros jogosítványtól és pénz büntetést kapsz.
2012. ápr. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 tetro ***** válasza:
szerintem jogsi nélkül zebrán gázolni majd cserbenhagyni az felfüggesztett lesz
2012. ápr. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
én 8-10 hónap letöltendőt adnék, hogy az ember egy kicsit elgondolkozzon magán... de akkor megúszod ennyivel
2012. ápr. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!