Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskaszőrre nyálkahártya-irri...

Macskaszőrre nyálkahártya-irritatív allergia ellen lehet tenni valamit? Hozzászokhat a szervezet?

Figyelt kérdés
2009. máj. 29. 22:18
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Hátha a macska szörre vagy allergiás akkor sosem szokhatsz hozzá, egyre rosszabbb lesz, akár még fulladásos tüneteket is képezhet,,maj aszthmát !!!
2009. máj. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát mindenképp keress allergologust ( netán ha Debreceni, vagy közeli vagy ) tudok segiteni !!!
2009. máj. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Úgyis le leszek pontozva, de azért leírom. Gyerekkorom óta allergiás vagyok minden nemű állatszőrre és tollra. Asztmás is vagyok, Mégis,világéletemben volt állatom. Azért, mert mindig hazaloptam egy-két macskát és napokig-hetekig titokban etettem őket, majd amikor már lebuktam velük, és sírva könyörögtem anyáméknak, megengedték, hogy maradjon, ha nem velem alszik. Persze, nem aludt velem, amíg anyámék el nem aludtak, aztán beloptam magam mellé. Így voltam a cicával, később a palotapincsimmel is. A papagájjal azért nem, de az is volt mindig. Mostanra (25 éves vagyok) eltűnt teljesen a kutyaszőr allergiám és a toll allergiám és minimálisan (egy keresztesen) vagyok csak allergiás a macskaszőrre. Pedig most van egy hófehér perzsamacskám, akinek hobbija a szőrhullatás, termeli is rendesen a szőrt, de mégsem fulladok tőle, pedig szobacica, csak addig van kint, amíg hámon megsétáltatom. Szóval hozzászokott a szervezetem, pedig gyerekként és tiniként volt, hogy egy évig sem szedtem a gyógyszert mert nem akartam, és minden este lehúztam a klotyón, hogy a szüleim azt higgyék, hogy szedem. Mégis kutya bajom sincsen sem a kutyaszőrtől sem a macskaszőrtől, pedig gyerekként tényleg taknyom-nyálam egyben volt, mégis tartottam őket.


Szóval ha emiatt aggódsz, akkor én csak biztatni tudlak.

2009. máj. 29. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy mióta van a cica, nyálkahártya irritációm nincs, de nagyon furcsán érzem a levegőt. Lehet baj lesz belőle. A legnagyobb baj az, hogy anyámé a macska, és le se szarja, hogy ez rám veszélyes is lehet. Vagy megszokom, vagy megfulladok.
2009. máj. 30. 00:16
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is macskaszőr allergiás vagyok. Én már fulladtam be tőle, az ellenségemnek nem kívánom. Két cicánk volt, nem tudtuk, miért dugul az orrom állandóan, miért folyik folyamatosan és a szemem is csípett, könnyezett. Elkerültem itthonról pár hétre, semmi bajom nem volt. Még a szaglásom is visszatért. Amikor újból hazaérkeztem, nem telt el 2 perc, bedurrant az orrom, szemem. Hamarosan allergiavizsgálatra mentem, legsúlyosabb fokú macskasző allergiám van. Mire sikerült a cicáinkat elajándékozni, addigra kétszer be is fulladtam, és beszereztem egy kellemes kis asztmát. Poén, hogy mivel kertes házban élünk, környéken mindenhol cica, sosem vagyok totál tünetmentes, csak ha elmegyünk itthonról cicamentes övezetbe. Nekem ünnep, ha érzem a tusfürdő és az öblítő illatát.

Azt tudom, ha valaki valóban allergiás állatszőrre, kizárt, hogy "mégis" együtt tudjon élni velük. Már azért sem, mert a tünetek ez esetben súlyosbodnak, és ez nem egy szeszély, akár életveszélyes állapot is kialakulhat.

2010. jún. 17. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Az allergia oka a macska fehérje, ami leginkább a nyálban található meg, és a macskák a mosakodás során viszik fel a szőrükre. Erre megoldás ha többet fürdeted te a cicádat, többet takarítasz és a fresnapfban lehet kapni állítólag egy port, amivel ha beszórod a cicád, csökkenti a fehérje hatását.

IGEN, meg lehet szokni, én is úgy jártam mind a 3. hozzászóló :) Barátoméknak 2 macskájuk van amikor először mentem át, aludtam ott hát kb a taknyom-nyálam egybefolyt, rendszeresen ki kellett takarítani mindent ha én mentem át aludni. Ez 5 éve volt. Tavaly vettem észre, hogy már nincs semmi bajom és hogy képes vagyok együtt aludni a macskáival. Jelenleg egy abesszín cica boldog tulajdonosa vagyok, az allergiám 4 keresztről 2re csökkent, ami annyit jelent, hogy csak akkor kezd el folyni az orrom, ha játszás közben a cicám véletlenül belém kap a körmével. De vele alszok mindennap, az arcomhoz szokott bújni és semmi, egy orrfújás egy szemdörzsölés sem.

De ugyanez igaz a kutyákra is, 4 keresztesen voltam allergiás azokra is, majd Mamám kapott egy kutyát, én meg a gyerekkorom nagy részét ott töltöttem, tavaly az allergiavizsgálaton a kutyaallergiát már nem mutatták ki.

Az egész gyerekkoromat úgy éltem le, hogy anyukám óvott a szőrös állatoktól és én azt hittem nekem sose lehet már se kutyám, se cicám. Pedig minden gyerek kisállatot akar. Ne essen félreértés nem hibáztatom, csak azt tette, amit jónak gondolt. De most 21 évesen rájöttem, hogy milyen fontos, hogy szoktassuk magunkat, ahhoz ami irritációt vált ki belőlünk, és ha lesz majd kisgyerekem és esetleg ő is allergiás lesz, biztos hogy normális mértékben az állapotát figyelve, de kifogom tenni ilyen környezetnek, hogy minél hamarabb csökkenjen az allergiája és ne olyan reménytelenül gondolok a szőrös állatokra, ahogy én tettem kicsinek. Persze ez több tényezőtől is függ, pl. ha valaki aszthmás is akkor ez nem oldható.

Ha nagyon allergiázol, akkor is van megoldás a szibériai vagy a norvég erdei macska, kevesebb fehérjét termel a szervezetük és a legtöbb macskaallergiás ember nem produkál tüneteket a közelükben.

Remélem tudtam segíteni :)

2011. aug. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!