Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogi kérdés: jól tudom, hogy...

Jogi kérdés: jól tudom, hogy törvényileg bármely 14 feletti személy bármely más 14 év felettivel párkapcsolatot, akár szexuális kapcsolatot is kialakíthat? (Hölgy 17, ffi 30 feletti. )

Figyelt kérdés

Ennek megakadályozása törvénytelen, ugye? Meglehetősen alaptalan hozzáállást vélek azokról, akikre jellemző a párkapcsolat megakadályozása az emlitett esetben, ráadásul -tudtommal- törvényt megsértve jártak el bizonyos személyek TÖBB vonatkozásban is.

Írom majd a részleteket, amint a fenti eldöntendő kérdésre választ kapok, mert ennek kapcsán utána továbbiak is érdekelnek engem.

Aki tud, kérem, vonatkozó törvénycikkely számát is adja meg, lehetőleg a vonatkozó lényeg idézetével; köszönöm előre is.


A)

A konkrét sziturol előzetesen annyit: Egy 17 éves hölgy és egy 30 feletti férfi vonatkozásában érdekel, joguk van-e egymással párkapcsolatra?


B)

És akár szexuális élethez is joguk van-e egymással? Konkrétan szeretkezhetnek is? (Értsd: coitus.)


C)

Valamint érdekel, hogy egy 17 éves lány szülei törvényesen akadályozhatják-e ezt, pusztán a relative nagy életkor különbségre hivatkozva, valamint a lány kiskorúságára hivatkozva?



D)

Még egy további kérdés már most: törvénysértést követ-e el a kiskorúnak bármelyik szülője, rokona, vagy bármely (magán)személy, ha akadályozza közöttük (lány 17, ffi 30 felett) a párkapcsolatot, akár a szexuális életet? Valamint ha bármi más módon megzavarja annak intimitását, pl. hogy zavartalanul kettesben tölthesse idejüket a pár, akikre a jelzett életkor jellemző?


Amit tudok az ilyen helyzetek vonatkozásában pl., hogy az -úgynevezett- beleegyezési életkor -a wikipedia enciklopédia szerint- jelenleg (jó ideje) a 14. életév, tehát joga van egy 17 évesnek és egy 30 felettinek párkapcsolatra, akár szexualitásra is; helyesen a megállapitásom, következtetésem?



2012. ápr. 9. 18:58
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:

ezen már nincs mit túlragozni

a Btk. és a Csjt. rendelkezik ezekről

2012. ápr. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
38%

"C)

Valamint érdekel, hogy egy 17 éves lány szülei törvényesen akadályozhatják-e ezt, pusztán a relative nagy életkor különbségre hivatkozva, valamint a lány kiskorúságára hivatkozva? "



Természetesen.

2012. ápr. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
38%

"D)

Még egy további kérdés már most: törvénysértést követ-e el a kiskorúnak bármelyik szülője, rokona, vagy bármely (magán)személy, ha akadályozza közöttük (lány 17, ffi 30 felett) a párkapcsolatot, akár a szexuális életet? Valamint ha bármi más módon megzavarja annak intimitását, pl. hogy zavartalanul kettesben tölthesse idejüket a pár, akikre a jelzett életkor jellemző? "


Mért követne el bűncselekményt? Melyik paragrafus ír elő olyat, hogy a 17 éveseket kötelező +b..szni?

2012. ápr. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
31%

"Figyelj, az elég hülyén venné ki magát, ha ügyvéddel meg jogszabályokkal fenyegetnéd anyádat, amiért eltilt a pedomaci pasitól. Amíg 18 alatt vagy és amíg a szülőknél laksz, addig van beleszólásuk, mit csinálsz. Jó, hogy nem ombudsmant akarsz hívni... :D"


Ha én lennék az anyja még szét is vernék pár tányért a pedómaci fején.

2012. ápr. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
38%

"______NA AKKOR TOVÁBBIAK: pont hogy a szülők fenyegetőztek ügyvéddel, a 30 -as férfi ellen!

- Mit tehet a 30 feletti férfi?"


Mondjuk elhúzhat a p..ba.


"- És jogos-e, hogy a szülők evvel fenyegetőznek még akkor is, ha kölcsönös a vonzalom a kis hölgy és a férfi között, egyelőre még csak puszit se adtak egymásnak, a férfi -jó értelemben- tapintatos a lány felé, a szülők felé is ésszerű határig, ám de a lány szülei előtt jelezték párkapcsolati igényüket egymásra?"


Jogos, mivel az ügyvéddel fenyegetőzést sem tiltja egyetlen paragráf sem.

2012. ápr. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
51%

Párkapcsolat alatt mit értesz? Házasság, bejegyzett élettárs vagy csak kipostolni Facebookra, hogy együtt járnak?

Csjt.:

10.§(1) Házasságot nagykorú férfi és nő köthet.

(2) Kiskorú csak a gyámhatóság előzetes engedélyével köthet házasságot.

(3) A gyámhatóság a házasságkötésre indokolt esetben és csak akkor adhat engedélyt, ha a házasuló a tizenhatodik életévét betöltötte.

(4) Az engedély megadásáról vagy megtagadásáról a gyámhatóság a szülő (törvényes képviselő) meghallgatása után határoz.


Ha csak együtt akarnak élni:

77.§(2) A tizenhatodik életévét betöltött gyermek a szülői házat vagy a szülők által kijelölt más tartózkodási helyet a gyámhatóság engedélyével a szülők beleegyezése nélkül is elhagyhatja, ha az fontos okból érdekében áll.

2012. ápr. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 A kérdező kommentje:

Az ápr.9. , 20:24 utáni tegnapi hebehurgya válaszok után végre egy értelmes, nevezetesen az előző és köszönöm neki, akárcsak mindenkinek, aki jóindulatú és használható választ ír(t).


Megkérdezem ennek kapcsán:


- a csjt = családjogi törvény?


- mit értesz pontosan azon hogy "fontos okból"? Tehát konkretizáld, kérlek, h értsem. :)


- szintén a csjt 77/2 kapcsán kérdem: ha nem kap a lány engedélyt az említettekre a gyámhatóságtól, akkor se köteles a szüleinek engedelmeskedni az említett tartózkodási hely vonatkozásában?


- ha a szülő mégis akadályozza érzelmileg (pl. fenyegetéssel), netán fizikailag a lányt -szobafogság, vagy súlyosabb esetben tettlegességgel, vagy tettlegességgel való fenyegetéssel-, a lánynak milyen jogai vannak, milyen védelmet, segítséget kérhet és mely szervtől, vagy kitől?


Konkrétan engem szerelmi viszony okán, randihely, randizás kapcsán érdekel a válasz, nem szexuális együttlét okán.

2012. ápr. 10. 10:10
 18/37 anonim válasza:
84%

Várj egy évet, ha elmúlt 18 azt csináltok ami jólesik.

A szülőkkel inkább ezt kellene megértetni, nem akarod te kihasználni a lányukat, aki egy év múlva azt csinálhat már amit akar egyébként is. Próbálj a szülőkre hatni.

2012. ápr. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:

Kedves ápr.10., 12:53-as! :)


Mi nem a szexet eröltetjuk, avval tudnánk várni amig 18 lesz. Mi csak egyutt akarunk lenni, megbizonyosodtunk arrol, hogy kölcsönös és mélyülő a vonzalom, valamint aa megértés, tisztelet egymás iránt.


Sajnos mindent megprobáltam szuleivel, de hiába, elképesztő merevek és ráadásul agresszivak is, fenyegetőztek, kutakodtak, személyiségi jogaimat sértették, és ők fenyegetőznek ügyvéddel, holott nekem lenne okom rá.

14. életév a beleegyezési életkor, és se törvényi alapon, se humánus okokbol, se erkölcsileg nem kifogásolható a bontakozó szerelmi életem a lánnyal (még csak meg se érintettük egymást eddig, puszi se volt, mindösszesen néhány randira volt eddig lehetőségünk!), pláne, hogy ráadásul úgy tervezzuk: várunk a szexszel.


Felajánlottam szuleinek, h bemutatkozom, hallani se akartak rolam, pusztán az életkorom miatt! Majd nagy nehezen fogadták telefonhivásom, mivel úgy gondolom, nyiltan vállalni kell, h párkapcsolatot tervezunk, tehát beszélni akartam veluk.


Tehát a lánnyal eddig még csak puszi se volt, alig találkoztunk, elotte fél évig csak leveleztunk, az alatt egymásba szerettunk ,tehát erőteljesen lelki töltetű az egymásra találásom vele.


Semmi beleszolásuk nem lehet a szülőknek a 17 lányuk párkapcsolatába, csak annyi, h biztonságban tudhassák őt, hol, mikor randizik, esetleg ennyi! De mindentől el akarnak minket tiltani, a kommunikáciotol is, a nettől is!


Bár sok más vonatkozásban azonban felelősséggel tartoznak irányába, és ellenőrizhetik őt, mivel kiskorú, ezt meg is értem, és jeleztem feléjük ebbéli megértésem, pl. tanuláshoz valo hozzáállása.


Tehát nyitott voltam a szulők felé, jóindulatú, megértő, de ők mereven csak a magukét hajtogatják, sárba tiporva lányuk és az én személyiségi jogaimat (személyes adataimat kutatták, váratlanul felkerestek, zaklatták az én szüleimet(!!), nem csak a lányt és engem), sárba tiporták a tiszta szerelmunket - legalábbis azon voltak, de a lány is és én is bátran kiálltunk és kiállunk magunkért.

Udvariasan, logikusan érveltem, hiába, ők a dogmájukkal, meg fenyegetőzésükkel "érveltek".


Optimista vagyok, a lány is kitart mellettem , én is mellette, nem hagyjuk magunkat! Bár nem könnyű egyelőre, a bontakozó kapcsolatunk elején. Per pill. nehéz megszerveznunk találkozót, mert az eddigieknél is durvábban elvágtak közöttunk szinte mindennemű kommunikácios lehetőséget!


! ! :

Vallási fanatikus, dogmatikus, merev, a logikus érvektől felidegesedő, önös szemléletű, agressziv, fenyegetőző, törvénysértő, szülőkről van szó, akik szemében minden más vallásu és felfogású ember buta, és hibásan gondolkodó!


Mit tudok tenni? Pl. milyen jogi lépést...??

2012. ápr. 10. 13:23
 20/37 anonim ***** válasza:
Úgy tudom 18 alatt -főleg ha a szüleivel egy lakcímre van bejelentve- haza vitethetik rendőrrel, hogyha hozzád-költözne, vagy akár csak nálad van.
2012. ápr. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!