Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogi kérdés: jól tudom, hogy...

Jogi kérdés: jól tudom, hogy törvényileg bármely 14 feletti személy bármely más 14 év felettivel párkapcsolatot, akár szexuális kapcsolatot is kialakíthat? (Hölgy 17, ffi 30 feletti. )

Figyelt kérdés

Ennek megakadályozása törvénytelen, ugye? Meglehetősen alaptalan hozzáállást vélek azokról, akikre jellemző a párkapcsolat megakadályozása az emlitett esetben, ráadásul -tudtommal- törvényt megsértve jártak el bizonyos személyek TÖBB vonatkozásban is.

Írom majd a részleteket, amint a fenti eldöntendő kérdésre választ kapok, mert ennek kapcsán utána továbbiak is érdekelnek engem.

Aki tud, kérem, vonatkozó törvénycikkely számát is adja meg, lehetőleg a vonatkozó lényeg idézetével; köszönöm előre is.


A)

A konkrét sziturol előzetesen annyit: Egy 17 éves hölgy és egy 30 feletti férfi vonatkozásában érdekel, joguk van-e egymással párkapcsolatra?


B)

És akár szexuális élethez is joguk van-e egymással? Konkrétan szeretkezhetnek is? (Értsd: coitus.)


C)

Valamint érdekel, hogy egy 17 éves lány szülei törvényesen akadályozhatják-e ezt, pusztán a relative nagy életkor különbségre hivatkozva, valamint a lány kiskorúságára hivatkozva?



D)

Még egy további kérdés már most: törvénysértést követ-e el a kiskorúnak bármelyik szülője, rokona, vagy bármely (magán)személy, ha akadályozza közöttük (lány 17, ffi 30 felett) a párkapcsolatot, akár a szexuális életet? Valamint ha bármi más módon megzavarja annak intimitását, pl. hogy zavartalanul kettesben tölthesse idejüket a pár, akikre a jelzett életkor jellemző?


Amit tudok az ilyen helyzetek vonatkozásában pl., hogy az -úgynevezett- beleegyezési életkor -a wikipedia enciklopédia szerint- jelenleg (jó ideje) a 14. életév, tehát joga van egy 17 évesnek és egy 30 felettinek párkapcsolatra, akár szexualitásra is; helyesen a megállapitásom, következtetésem?



2012. ápr. 9. 18:58
1 2 3 4
 31/37 anonim válasza:
T. Kérdező, kommenteket végigolvasva nekem a úgy tűnik, hogy Te már eldöntötted a kérdést, csak a megerősítéseket várod. Érintett vagyok hasonló témában és azzal kapcsolatban amit a szülőkről írtál úgy gondolom, hogy nagyon zűrös helyzetben vagy, sajnos kiscsaj mellé jár após és anyósjelölt + sok kellemetlen rokonság. Tapasztaltam mire képes egy szülő saját gyermekéért, fenyegetőzés csak a kezdet, zaklatás, megaláztatás és erőszak is elképzelhető. Én átéltem rokonaimmal együtt, van olyan szülő akinek egy kis pénzbüntetés, felfüggesztett nem akadály, börtönbe is képes bevonulni a gyermekéért, nem biztos, hogy reálisan át tudják gondolni a helyzetet. Valamilyen minimális megértés kell a szülő részéről is, ha nincs, akkor bármi megtörténhet. Köztünk 16 év volt a korkülönbség, szakítás lett a vége és mindkét fél megszenvedte. Szerintem ebben az esetben felejtős a dolog(legalábbis egy időre) mielőtt túl késő lesz.
2012. ápr. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 A kérdező kommentje:

Ápr.25-én 14.00-ainak:


Végre valaki, aki szintén tapasztalatból ír , mint én...

(Szívesen veszem a nem tapasztalatból beírókat is pro és konktra, csak ahhoz agy -objektiv, több szempontból való gondolkodás- is kellene, nem pedig (részben) érzelmekkel érvelni, mint mások közül tették páran; tisztelet a kivételnek.)


Jól látod a lehetséges induló és kimenetelbeli történéseket, reakciókat a való életben erről.

Nos, a 17 éves lány szülei részéről eléggé logikátlan, érzelemvezérelt indulatok voltak jellemzőek a kezdetektől, amúgy jelenleg is még igencsak az elején tart a kapcsolat.

Azonban, úgy fest, annyira azért nem szélsőséges a jelen eset, mint amit legvégsőnek felvázoltál, szerencsére. :) Bár igazad van abban, hogy akadnak más hasonló esetben olyanfajta történések is, ne adja isten.

(Lehet, hogy nálatok, példának okáért (?))

2012. ápr. 25. 21:44
 33/37 anonim válasza:

„Végre valaki, aki szintén tapasztalatból ír , mint én...”


?? volt már hasonló kapcsolatod? És megint bevállalod?



„(Lehet, hogy nálatok, példának okáért (?))”


röviden, miután a szülők tudomására jutott a kapcsolatunk, egy perc nyugalmam sem volt, felgyorsultak az események és kb 1 hónapig bírtam, végül barátnőm kérte, főleg saját érdekében, hogy ne tartsuk a kapcsolatot, legalább míg lenyugszanak a kedélyek. Én még küzdöttem volna. Több éve történt, erőszakos cselekményekig nem jutottunk el, de nem is vártam meg, bőven elég volt amit ezen kívül kaptam, most is kiráz a hideg ha rá gondolok. Utólag rájöttem, hogy nem lett volna jövője ennek a kapcsolatnak, tanultam a leckéből és örülök, hogy vége lett annak a rémálomnak, nincs az a szerelem, amiért még egy ilyet bevállalnék.

2012. ápr. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 ozzigold2 válasza:

Szia kérdező!


Mint akit már megégetett az ilyen tűz – amit magad körül ápolgatsz! - azt kérdezném Tőled, miért: „Egy 17 éves hölgy és egy 30 feletti férfi vonatkozásában érdekel, joguk van-e egymással párkapcsolatra?” - kérdésedre, a saját korodat saccolva adod meg?

Ha létezik egy 17 éves lány – akit sajnálok, mert a magam élete is így kezdődött! -, akkor a másik oldalnak is kell egy olyan kort bemutatni, amiből lehet a viszonyítást nézni!

Ha szégyelled, az legyen a Te gondod, de azt sem értve, miért nem találsz egy korban hozzád illő lányt, vagy nénit?

Miért kell egy 17 éves lányt a szüleivel szembeállítani – akarat, és a tett következménye! -, csak azért, hogy egy 17 éves élvezetével reménykedj?


Az egészről annyi a véleményem, a lány szülei joggal védik a lányukat, és Te belegondoltál már abba a helyzetbe, ha a leendő saját gyereked ilyen lépésre készül, azt hogyan fogadnád?


Évi

2012. ápr. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 A kérdező kommentje:
Utóbbira: ezeket már mind megírtam ennél, vagy a másik kérdésemnél. Nem ismétlem magam most már.
2012. ápr. 26. 14:17
 36/37 ozzigold2 válasza:
0%

“ Utóbbira: ezeket már mind megírtam ennél, vagy a másik kérdésemnél. Nem ismétlem magam most már.”


Átolvastam, és arra a kérdésre, milyen korral rendelkezel, sehol nem volt! A 30 év feletti lehet 31, és 39 is! Szép reményekkel éltél eddig, és most nehogy azt mond, pont egy 17 éves lányra vártál eddig? :-(

Vajon eddig hogyan bírtad ki egy 17 éves lány nélkül? :-D


Abba belegondoltál, ha a lány éppen annyi lesz, mint kb. most te, akkor te jogot formálsz majd arra, hogy élje a feleségek életét – erkölcsös -, mire te már vén fax leszel? :-(


Az meg csak okozat, a lányt bebolondítva - sok hónapos „csak” levelezés után! - abba belegondoltál, most a lány abbahagyja iskoláit, mert aki szerelemes, az nincs eszénél, mert ha eszénél lenne, akkor nem lenne szerelmes!

2012. ápr. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim válasza:
0%

mivel nekem is van egy 16 éves lányom teljes mértékig megértem a szülők viselkedését mindkettőtök vonatkozásában.minden joguk megvan hozzá hogy aggódjanak a lányuk miatt illetve annak jövőjéért.

konkrétan ha az én lányommal tennéd ugyanezt(a PLÁTOI kapcsolatra fittyet hányva)nem lennél olyan helyzetbe hogy feltehesd ezeket a kérdéseket mivel már régen ülnél miattuk.

a szülőknek javaslom hogy végeztessenek a lányukon szüzességi vizsgálatot mert ha jó a tippem így se perc alatt kipipálhatnak téged az egyenletből.(mivel a szüzesség elvesztésének időpontja nehezen igazolható)

ha ezt megteszik edzél az ánuszodra mert a pedomacikat szeretik a sitten.

2012. jún. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!