Kezdőoldal » Utazás » Európa » Egy gyors kérdés, Londonba...

Egy gyors kérdés, Londonba elég a személy igazolvány vagy csináltatnom kell Új útlevelet ha lejárt? Másfél éves kisgyereknek milyen papírra van szüksége utazáshoz?

Figyelt kérdés
2011. máj. 16. 21:58
 1/10 anonim válasza:
Elég a személyi. Múltkor a 10-11 éves gyerekek mentek személyivel Német országba. Úgy hogy sztm elég
2011. máj. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Nem árt útlevél.Az angolok elég hülyék ilyen téren
2011. máj. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Elég a személyi, én már többször voltam és nem volt semmi gondom. Csak emiatt ne csináltass új útlevelet.
2011. máj. 17. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Mi mikor átkeltünk komppal, csak és kizárólag útlevelet fogadtak el. 13-14 évesek, plusz pár felnőtt volt a buszon.
2011. máj. 17. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én eddig 4x voltam Londonban és mind a 4 alkalommal újfajta (kártyás) személyivel a zsebemben. Senkinek egy szava nem volt, elfogadták. Úgyhogy természetesen elég, ha újfajta személyid van. A régit sajnos nem fogadják el.
2011. máj. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A régit is el kell fogadniuk, de praktikusabb a kártyás.
2011. máj. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A régit nem fogadják el. Már csak azért sem, mert totálisan magyar nyelvű az egész. Az angolok meg néznek majd, mint a lukinyúl, hogy ezmiez..?

Szóval a régi biztosan nem jó. Új kell, vagy útlevél.

2011. máj. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha a régi biztosan nem jó, akkor vajon anyámnak miért fogadták el?
2011. máj. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

I. Utazás az Európai Gazdasági Térség tagállamaiba ("utazás személyi igazolvánnyal")


Hazánk Európai Unióhoz történő csatlakozása napjától (2004. május 1.) a közösségi jog alapján a magyar állampolgárok is élvezhetik a személyek szabad mozgása alapszabadságának fontos részjogosítványát, így utazhatnak személyazonosító igazolvánnyal az Európai Gazdasági Térség* (EU tagállamok + Norvégia, Liechtenstein, Izland) tagállamaiba.


A magyar állampolgárok tehát az EGT tagállamokba az 1991. április 1-je előtt kiállított személyi igazolvánnyal (kemény borítójú, népköztársasági címerrel), az 1991. április 1-je után kiállított személyi igazolvánnyal (puha borítójú, köztársasági címerrel), a 2000. január 1-je után kiállított személyazonosító igazolvánnyal (kártya formájú, műanyag), illetve 2000. január 1-jét követően kiállított ideiglenes (barna színű, kártya formátumú) személyazonosító igazolvánnyal is utazhatnak.


A személyazonosító igazolványnak az utazás időtartama alatt érvényesnek kell lennie.

2011. máj. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
1 hete jöttem haza Angliából. Kompoltam is. Elég volt a kártyás személyi. Útlevelem nincs (a régi is le van járva). Beengedtek, nem görénykedtek. Visszafelé meg szó szerint szärtak rá. Szóval elég, nyugi! :) Jah és nálunk is voltak gyerekek, nekik is elég volt a személyi. Max az igazolást kérhetik el, ha nem a saját szülőjével utazik.
2011. máj. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!