Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért születnek beismerő...

Miért születnek beismerő vallomások?

Figyelt kérdés

Na most, ha nálunk ugye akár alkotmányos alapjog, akár a Be tv-ben meg van fogalmazva, hogy a gyanúsított nem köteles magára nézve terhelő vallomást tenni, akkor mégis ki az az idióta, aki ennek ellenére ezt mégis megteszi? Mit gondoltok? Legyen az sorozatgyilkos, legyen az autótolvaj, egyszerűen hátradől karba tett kezekkel, és márpedig köszöni, de nem kíván vallomást tenni. Nem ez lenne a logikus?

Akkor meg migis mi van itt? Rendkívüli módon érdekelnének a válaszok.


2009. jún. 20. 18:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%

Nem vagyok jogász.De tudomásom szerint a beismerő vallomás enyhébb büntetést von maga után.

n.Amúgy meg,ha anélkül is rábizonyíthatják a bűnösséget,nem sok értelme lenne a tagadásnak.

2009. jún. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Logikus lenne, ha gépek volnánk, de emberek vagyunk érzelmekkel. Beismerő vallomást sok okból tehet valaki, pl bűntudatból, vagymert úgy érzi elkapták, és megrémül stb., lényeg, hogy nem mindíg cselekszünk logikusan.
2009. jún. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Háttt... más ötlet? Nekem furcsa ez a naivitás.
2009. jún. 20. 18:24
 4/11 anonim ***** válasza:
fogoly dilemma! keress rá guglival
2009. jún. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Na most ebben az nem stimmel, hogy olyan ügyekben is születik nem egyszer, ahol utólag kiderül, más a bűnös.

Hát ..... akkor mindenki fantáziája szerint, végül is veszélyes dolog ma itt írogatni amiket gondolunk. De hát éppen ilyesmniről beszélek.

2009. jún. 20. 19:12
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Van egy olyan érzés, hogy félelem, és van, hogy ez irányítja az embert, pl. ha megfenyegetik, hogy ha nem ismer be valamit, és a valódi bűnöst elkapják, de a valódinak "befolyásos barátai vannak", esetleg befenyítik a balekot, hogy megtalálják... van, hogy ettől jobban fél, mint a bírósági büntetéstől. Ilyen okot simán el tudok képzelni arra, amit te írsz, hogy nem is a valódi bűnös bűnhődik. A valódi bűnösnél ugyancsak a félelem munkálkodik, ha úgy dönt, bevallani jobb, csak más módon.
2009. jún. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ez a körülményektől függ. Vannak olyan esetek, amikor a beismeréssel, megbánással enyhébb büntetésre van esély. Más esetekben viszont az az ügyvéd tanácsa, hogy a vádlott mindent tagadjon, mert így javíthatja a helyzetét. Az is előfordul, hogy a vádlott ténylegesen összeomlik, lelkiismeretfurdalása van stb. és ezért vall (ez persze nem a profi bűnözőkre jellemző). Az is lehetséges, hogy a beismerő vallomás alapján elítélnek valakit egy bűncselekményért, míg ha nincs ez a vallomás, akkor nem derülnek ki bizonyos, a vádlott számára előnyös tények, és mondjuk egy súlyosabb bcs-vel ítélik el, stb. Tehát a kérdésre nincs egyszerű válasz, hanem minden egyes esetben más a beismerő vallomás motívuma.
2009. jún. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Súlyosabb bcs-vel ítélik el ?????

Mert nemkellene 100%-saon biztosra bizonyítani mindent ??

Hű, ez nagyon kemény állítás .... de sajnos közel a realitáshoz.

2009. jún. 21. 15:31
 9/11 anonim ***** válasza:

"Súlyosabb bcs-vel ítélik el ?????"


Egy béna példa: ketten együtt elkövetnek valamit. Mindkét ürge hallgat. Az egyéb bizonyítékok alapján "A" felelőssége nagyobbnak tűnik az ügyben, pedig valójában "B" felelőssége nagyobb. "A" tehet egy részletes beismerő vallomást, amiből a bíróság számára kiderülhetnek olyan tények, ami alapján esetleg "A"-t kevésbé súlyosab büntetik, mintha nem vallott volna. Nyilván ki lehet találni jobb példát is.


"Mert nemkellene 100%-saon biztosra bizonyítani mindent ??"


Igen és nem. Egyrészt: mindent bizonyítani kell. Másrészt, olyan hogy 100%, nincs a való életben.

2009. jún. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi, de azért ez megdöbbentő:


"Egyrészt: mindent bizonyítani kell. Másrészt, olyan hogy 100%, nincs a való életben."


Hát köszönöm szépen, szóval kitalálnak valamit, nagyjából passzolnak is sztük a bizonyítkok amik vagy vannak vagy csináltak, és akkor hát ha nagyjából bűnösnek tűnök akkor elítélnek? Ez nagyon durva !!!!

Én azt hittem, ha csak 1 vagy 0,1 % kétség is felmerül a bűnösséget illetően, azonnal ejteni kell a vádat. De hát tudom, álmoodzom sajnos.


Én nekem azért megvallom, más gondolatom volt ...

Engem bele vitteke gyszer egy jó játékba, aztán ügyvéd mondta, meg ne szólaljak egy rohadt szót se, mert úgy nem tudnak semmit kezdeni. Aztán úgy is lett. Ott toporogtak és tépték a hajukat, hogy nem tudták merre lépjenek.

Aztán meg egy nem semmi dolog, ami miatt kérdeztem, hog yszerintem épelméjű gyanúsított csak ezt választaná, aztán meg mégse:

Egyszer tanúként voltam bent, és a mellettem levő is éppen feljelentést tett valami pitiáner rongálósdi ügyben, erre meg a rendőr, lazán amolyan mi sem természetesebb módon, nem zavartatta magát, hogy én is hallom, elkezdi a feljelentőnek, mert nem volt semmi bizonyíték az illető ellen, hogy "majd behozzuk szépen reggel 6-kor bilincsben, aztán kap két olyan hogy leesik a székről, éls megátja majd bevallja" .. na hát nekem erős a gyanúm, hogy a rengeteg beismerő vallomás inkább így szüleik sajnos, minthogy "megtört szegény", "megbánta szegény" és stb.

És ez is hihetetlenül felháborít egy elvileg jogállamban. Aztán ugye ha ez már megvan, utána magyaréázkodhat a bíróságon, 20 rendőr fogja tanúsítani, h szó nem volt ilyenről, és a vége meg az lesz, hogy valóban elítélik, amiért szegény "ártatlan bárány" rendőröket ilyennel vádolja hamisan.


Szóval ördögi egy kör ez ha belegondoltok. Sokat gondolkodtam ezen, de mindig oda jutok, hogy ha netán én kerülök ilyne helyzetbe, akkor az egyetlen eredményes taktika a hallgatás, hiszen akkor nem tud elindulni semmilyen szálon se jobbra se balra, max a körmét rágja, és felrobban mérgében. Rosszul látom?


Én ezért mondom sokszor, hogy itt avalóban jogszerű eljárások érdekében alapvető feltétel lenne, hogy ügyvéd jelenléte nélkül ne lehessen a vallomást még csak elkezdeni sem. Ezt rögzíteni kellene a Be-ben, mert így végül is kontrollálhatatlanul az van amit akarnak. Hát ha személyesen ott van az ügyvéd, akkor mégse merik elengedni magukat (ezt én is tapasztaltam valamilyen szinten, mindenesetre tanulságos volt).

2009. jún. 22. 10:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!