Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bérlőként írhatok-e szerződést?

Bérlőként írhatok-e szerződést?

Figyelt kérdés

Bérelek egy garázst, a tulajjal már előre megbeszéltem, hogy szeretnék majd még egy bérlőt, mert ketten is kényelmesen elférünk. Most lenne is jelentkező, a tulaj áldását adta rá. A csavar, hogy külföldön van jelenleg, nem tudni mikor jön haza, az új bérlő pedig minél hamarabb költözne be.

Én, mint bérlő, köthetek bármilyen szerződést? Társbérleti szerződést vagy akár egy meghatalmazást, amiben lefektetjük, hogy használhatja a garázst ő is?

Bármilyen öteletet szívesen veszek, köszönöm előre is!


2012. ápr. 26. 13:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, mit tartalmaz az eredeti bérleti szerződés. Ha kikötésként ott van, hogy Bérlő a garázst albérletbe nem adhatja, akkor meg kell várnod a tulajt, és a szerződést módosítani kell.

Szóba ne fogadd el tőle, mert a Te sarad lesz minden ha az új albérlő kárt okoz, valamint ha a tulaj pipa lesz a károkért, szerződésszegésért még be eljárást is indíthat.

2012. ápr. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Nincs olyan kikötés a szerződésben, hogy nem adhatom ki bérbe.

E-mail-ben beszéltünk erről a tulajjal (mondjuk úgy tudom a bíróságnál nem sokat ér), de természetesen a bérlőért felelőséget vállalok, egyébként sincs mit tönkre tenni: 4 fal, padló plafon :)

Szóval tulajdonképpen írhatok egy bérleti szerződést?

2012. ápr. 26. 17:01
 3/3 anonim ***** válasza:

[link]


a lakások és helyiségek bérletére, valamint az elidegenítésükre vonatkozó egyes szabályokról

szóló törvény


42. § A bérlő a helyiség bérleti jogát a bérbeadó hozzájárulásával másra átruházhatja, elcserélheti, vagy a helyiséget albérletbe adhatja.

2012. ápr. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!