Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ezentúl lelőhetem aki bejön a...

Ezentúl lelőhetem aki bejön a kertembe?

Figyelt kérdés
Az új Alaptörvény szerint megvédhetem a házam és a családom, ha ezentúl bejönnek hozzám lopni?
2012. jan. 12. 14:12
1 2
 1/17 Andizsuzsi ***** válasza:
25%
Nem. Most is csak olyan mértékig védheted magad, amilyen mértékű a támadás. A vonatkozó törvény nem változott.
2012. jan. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
21%
Sajnos nem !
2012. jan. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
50%
Ahhoz előbb kéne egy eszköz amivel le tudnád lőni. Legálisan max gumist tud szerezni.
2012. jan. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
32%
Jól mondja az első,tehát ha kalapáccsal támadnak meg otthon az éjszaka kellős közepén,akkor te is kapd elő és verj a fejébe vagy kettőt,mivel ő is erre készült.
2012. jan. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Én ezt úgy értelmeztem, hogyha bejönnek ketten a kertembe (ahogy eddig is tették) késsel a kezükben, akkor jogos önvédelem, ha kapnak egy-egy golyót, hiszen feltehetőleg nem a lopáshoz kell nekik a kés, hanem engem megkéselni.
2012. jan. 12. 14:21
 6/17 A kérdező kommentje:
Vállalom a felelősséget az illegális fegyvertartásért, de talán hatásosabb ellenük, mintha én is késsel vagy kalapáccsal hadonásznék.
2012. jan. 12. 14:22
 7/17 anonim ***** válasza:
53%
Ha mondjuk rádtámad egy csavarhúzóval, és neked van legálisan tartott önvédelmi fegyvered, akkor miért ne. Illegális fegyverrel azért rizikós.
2012. jan. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
21%

Mert a cigányok valójában nem lopnak, egy évszázadok óta előítéleteket, megbélyegzést szenvedő, ártatlan nép, akiknek csak a kirekesztés és rasszizmus miatt lett ilyen negatív hírneve..

Igazából munkaszerető, törvénytisztelő, jó emberek ők, mi vagyunk "rásszistáák"..

Egyébként nem lőheted le..

2012. jan. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Kicsit szíven ütött ez a cenzúra, nagyon igazságtalannak érzem, hiszen feltettem egy kérdést egy napi rendszerességű problémámról. Igen, bejárnak a kertünkbe rendszeresen a cigányok, miattuk nem tartunk tyúkokat sem, hogy ne legyen miért jönni. A gyerek kismotorjától kezdve a cipőkön át mindent a házban kell tárolni, mert ha csak egy szöget hagyok az udvaron, másnapra már nincs ott.
2012. jan. 12. 14:37
 10/17 tetro ***** válasza:
24%
szóval neked olyan törvény kellene, hogy cigány betör a kertedbe mondjuk tyúkot lopni, akkor te lelőhesd? ez csöppet sem rasszista...
2012. jan. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!