Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a menete egy, a fogyasztóvé...

Tinker Bell kérdése:

Mi a menete egy, a fogyasztóvédők felé tett bejelentésnek?

Figyelt kérdés

Tehát, ha úgy érzem, hogy nem megfelelően járt el egy üzlet a hibás termékkel kapcsolatban, akkor hogyan kell bejelentést tennem a fogyasztóvédelem felé? Telefonon? Írásban?


Valaki le tudná írni a saját történetét? Ruházati termékről van szó, pontosabban cipőről.


Előre is köszönöm a segítséget!


2012. máj. 4. 20:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Írásban tedd a bejelentést.

Írj nekik egy levelet, ahol tárgyilagosan (nem felháborodott hangnemben), szépen összeszedetten leírod, hogy mi és hogyan történt, pontosan mit sérelmezel, mit vártál volna el.

Aztán kérd, hogy vizsgálják ki az ügyet.

Ha személyesen viszed be, akkor két példányt vigyél, és egyet vetess át velük. Ha postán küldöd, akkor minimum ajánlottan küldd (nem szükséges a térti erre, de lehet az is).

Ezek után vársz (jó sokat). Majd értesítenek, hogy megindítják az eljárást, vagy elutasítják a kérelmed.

2012. máj. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ!


Gyakran elutasítják az ilyen kérelmeket? Nem érzem alaptalannak a felháborodásom, csak érdekel, hogy mennyire korruptak =oD

2012. máj. 4. 20:30
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálunk az internet szolgáltató két hónapja havi 350 pluszt számláz a sárga csekk miatt. Emailben tettem bejelentést a fogyasztóvédelmisek felé /ez a legegyszerűbb/. Tegnap kérték a számlamásolatokat. Lefényképeztem őket és elküldtem bizonyítékként. Most már rajtuk a sor.
2012. máj. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Bízom benne, hogy nektek is kedvezően bírálják el.
2012. máj. 4. 20:46
 5/7 anonim ***** válasza:
Volt egy másik ügyem is. A Pennyben vettem White Elephant rízst, amiben nyüzsögtek a kukacok. 15 dekában huszonnyolcat számoltam, a másik adagban tizenötöt. Azt a választ küldték, hogy a vizsgálat során nem találtak szennyezett rízst. Legközelebb lefotózom a bizonyítékot, aztán próbáljanak cáfolni. Egyébként a lefotózás a legokosabb dolog.
2012. máj. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen, ez a fotós dolog nekem is eszembe jutott, csak sajnos későn... azóta náluk a cipő és csakis egyetlen elbírálást tartok kedvezőnek számomra, méghozzá, hogy levásárolhatom az összeget.


Ha érdekel, akkor leírom a sztorit.


A cipő amiről szó van, itt csak sötétben találtam meg, az enyém bézs színű:


[link]


Március elején vettem a cipőt 7.000 forintét. Mivel pont akkor vettem amikor nem igazán tudtam kihasználni az időjárás enyhesége miatt, így kb. összességében egy hetet használtam. A felsőrésze, ahol a fűzős rész rásimul a nyelv részre elengedte a varrást. Gyönyörű fekete csík éktelenkedett rajta/alatta. Ekkor még nem volt egy hónapos a cipő. Visszavittem és mondták, hogy a cipész majd megjavítja, egy hét. Na kettő lett belőle és úgy jött vissza, hogy messziről látszódott, hogy hullámosan varrta meg, plusz egy gusztustalan szennyeződés, gondolom ragasztófolt is volt rajta. Mondtam, hogy én ezt így nem fogadom el. Nem ezért fizettem 7.000 forintot. A boltvezető helyettes stílusáról most nem ejtenék szót, pedig az is hagy kivetnivalót... szóval azt mondták, hogy 3 hét a szakértői vélemény. Ma járt le, ennek ellenére nem hívtak. Mindenképp le szeretném vásárolni, ugyanis ez nem egy nyári cipő, nem azért vettem, hogy május közepétől használjam, mellette nem tartom elfogadhatónak, hogy egy hét után így szétmenjen...

2012. máj. 4. 21:05
 7/7 anonim ***** válasza:
a fogyasztóvédelem weblapján van egy hely, ahol fogadják a bejelentést. A PSZÁF oldalán is van ilen link, csak abból gondolom. Én a helyedben, a céggel kezdeném és nekik írnám meg, hogy mi nem teccik, majd ha nem megfelelő a reakció, akkor lépnék a fogyasztóvédelem felé. Jaaa és a problémás cég fel be kell másolni a linket, hogy tudják meg, hogy megteszed a további lpéseket, ha sumákolnak
2012. máj. 5. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!