Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mikor kell az autóra kötelező...

Mikor kell az autóra kötelező biztosítást kötni, adásvételi szerződés vagy teljes átíratás után?

Figyelt kérdés
2011.December közepén cseréltem el egy autókereskedőnél a Nissan Suny autómat egy Renault Mégane autóra. Az átíratást sajnos nem tudtuk elintézni mert anyagi problémáink voltak. Ma visszamentünk az autókereskedőhöz és ő el is intézi tehát jövőhéten kedden vagy szerdán lesznek készen az átíratási papírok. Az addig rendben, hogy 15 napig kell egy autót átíratni és az Apeh szab majd ki bírságot mivel nem 15 napon belül hanem 4 hónapon belül írattam át. Délután felhívott az autókereskedő és mondta hogy azt is meg tudta, hogy a mivel a biztosítás sem lett rá megkötve ezért a biztosító napi 400 forintot fog kiszabni bírságnak amit ha onnan számítunk kb: 140 nap. Szóval 140napx400forintal. De mi köze van ehhez az autókereskedőnek? Én úgy tudom, hogy csak akkor tudom megkötni a biztosítást ha már az én nevemen van az autó. Másrészt átíratás után mindenféleképpen mentem vagyis megyek is megkötni a biztosítást de gondolom akkor ezt közölnék velem... Légy szíves segítsetek nekem ebben... Mert én úgy érzem hogy ennek a hátterében valami hazugság lakozik. Előre is köszönöm! :)
2012. ápr. 26. 22:35
 1/5 Napkiraly ***** válasza:
sajnos igazat mondott,minél előbb megkötöd a biztosítást,annál kevesebb a fedezetlenség...
2012. ápr. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az adásvételi szerződés létrejötte számít! Biztosítás nélkül át se írják az autót, sőt anélkül egy métert se szabadna megtenned vele!

Nem a kereskedő találta ki a fedezetlenségi díjat, hanem kormányrendelet van róla, és a biztosítónak kötelezően ki kell rónia ezt a díjat.

Ki kellett volna vonatnod ideiglenesen a forgalomból a kocsit, és megúsztad volna kb. 3000 ft-ból...

2012. ápr. 26. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A fedezetlenségi díj elkerülésére szokták (szabálytalanul) átdátumozni az adás-vételi szerződést.
2012. ápr. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Így van... kijátszható ha mondjuk az adás-vételit mára dátumozzátok...
2012. ápr. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Így van... kijátszható ha mondjuk az adás-vételit mára dátumozzátok..."


No persze, csak akkor van bukta, ha az előző tulaj lejelentette a biztosítónak az eladást és visszakérte a fenmaradó biztosítási díjat, mert akkor a nyilvántartásból egyből kiderül a turpisság!

:)

2012. ápr. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!