Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Be.82§1a alapján ha sogornőm...

Be.82§1a alapján ha sogornőm a terhelt akkor megtagadhatom a tanuvallomástételt a nyomozati szakaszban?

Figyelt kérdés
Hamisan tanuzni nem fogok , ha igazat mondok az terhelő lenne a számára, ezért gonbdoltam, hogy erre hivatkozva megtagadom a vallomástételt. Lehet?

2012. máj. 29. 21:52
 1/9 anonim ***** válasza:

Mivel rokon ellen nem vagy köteles vallani,ezen a címen is megtagadhatod a vallomás tételt.

Nekem az unokám férje ügyében kellet tanúskodnom. Előtte megkérdezte a nyomozó,hogy mivel rokon vagyok,akarok-e tanúskodni,mert megtagadhatom.

A sógornőd közelebbi rokon.

2012. máj. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

mit értesz sógornő alatt?



***********


hozzátartozó:


az egyeneságbeli rokon és ennek házastársa vagy bejegyzett élettársa,


a testvér,


a házastárs, a bejegyzett élettárs, az élettárs és a jegyes,


a házastárs vagy a bejegyzett élettárs egyeneságbeli rokona és testvére,


valamint a testvér házastársa és bejegyzett élettársa


**************

2012. máj. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"a házastárs vagy a bejegyzett élettárs egyeneságbeli rokona és testvére, "



akkor ez ráillik, nem?

sógornő= a testvérének a felesége

csak visszafelé-de ugyanaz

2012. máj. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
vagy a férjének a testvére
2012. máj. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

testvér házastársa

házastárs testvére

ezek valóban hozzátartozók

tehát ok

2012. máj. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
férjem huga
2012. máj. 30. 08:17
 7/9 A kérdező kommentje:

azt mondták meg kell jelenni de nem vagyok köteles vallani


az a bajom ezzel az egésszel, hogy :


ha igazat mondok, az terhelő a sógornőm számára,


ha olyat mondok ami neki jó, akkor meg én tanuzok hamisan.


szóval ezért nem akarok vallomást tenni.


Közben meg a tököm tele ezzel az egésszel, bankban dolgozik, és aláirt valamit más helyett és mivel épp ott voltam amikor ez történt ezért engem is beidéztek, De nem láttam, hogy mit csinált, csak ott ültem a váróban az ügyfelek meg előtte, és akkor irt alá más helyett valamit, én nem láttam semmit csak hogy ott ült a nő meg a férje utána meg én mentem és beszéltem vele.


A vád szerint aláirt egy banki papirt az ügyfél helyett, és igy is volt, mert lusta volt vissazhivni őket, hogy elmaradt egy aláirás. Ezéprt aláirta. Tudom, hogy igy volt, mert mondta akkor még ott rögtön. De nekem azt6 kellene mondjam, hogy az ügyfél irta alá. Hát ezt ne akarom.


De ha megmondom az igazat akkor meg az neki gáz.


ilyenkor legyen okos az ember.

2012. máj. 30. 08:23
 8/9 Andizsuzsi ***** válasza:
Mért is kellene mást mondanod, mint ani történt? ELmondod, hogy láttad az ügyfeleket, amint ügyet intéztek, de hogy ki mit írt alá, azt természetesen nem. Ennyi. Hogy utána neked privátban mit mondott a sógornőd, arról hallgatsz és kész. Nem hazudtál, nem tettél terhelő vallomást, többi a bíróság dolga.
2012. máj. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Tudom, hogy már régi a kérdés, és azóta valószínűleg a büntetőeljárás is befejeződött, de ha valaki erre téved, akkor tájékoztatom, hogy Andizsuzsi válasza nem fedi a valóságot. A hamis tanúzás bűncselekménye nem csak azzal valósul meg, hogy a tanú valótlant állít, hanem azzal is, hogy a valót elhallgatja. Tehát akinek tudomása van egy tényről, de a tanúvallomásában elhallgatja, az is bűncselekményt követ el.
2015. okt. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!