Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Be lehet perelni valakit, aki...

Be lehet perelni valakit, aki ismeretlenül azt állítja, a webkamerámon keresztül felvétele van rólam?

Figyelt kérdés
Lehetséges ez egyáltalán úgy, hogy én ezt nem vettem észre? Hazudik, ugye? A kamera fényét észrevettem volna.

2012. jún. 3. 20:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
20%
Hazudik, jól mondod, a kamera fényét észrevetted volna, meg egyébként sem olyan egyszerű egy másik gépről irányítani a webcamerádat, ahhoz szükséges, hogy valamilyen programot telepítsen a gépedre, azt is észrevetted volna.
2012. jún. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Remélem igazad van. Egyébként 18 alatti vagyok, gondolom ez is számítana feljelentésnél.
2012. jún. 3. 21:12
 3/12 anonim ***** válasza:
Igen, mertha nem egyeztél bele a felvételbe akkor nem vehet fel. Lehetséges hogy van felvétele, Én nem camozok sokat, de már haverjaim szóltak hogy alsógatyában wowozok délután, mert véletlen a skypeal bekapcsolt autómatikusan a cam is és nem vettem észre. Nálad is lehet ilyen.
2012. jún. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A kémprogramok előszeretettel kapcsolják be a webkamerát, mikrofont stb. Nem kizárt, hogy igazat mond, de mondhatnád bővebben is, hogy ezt miért baj? Felvétele van rólad, hogy kétszer is rápislogtál a H betűre vagy miért?
2012. jún. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nincs skype-om és egy teljesen ismeretlen akárki küldött erről üzenetet.


Azért engem zavarna, ha tényleg lenne ilyen felvétele. Néha előfordul, hogy nem csak a betűkre pislogok gép előtt... (if you know what i mean)

2012. jún. 3. 22:15
 6/12 anonim ***** válasza:
Egy normális vírusirtónak meg kell találnia az ilyen kémprogramokat, szerintem csak hülyít, írd meg neki, hogy holnap reggel első utad a rendőrségre vezet és lenyomoztatod az IP-jét.
2012. jún. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Minden zsarolás alapja!

Mutasson bizonyítékot!!!

Hisz kiderülhet hogy az egész kamu...

Kiderülhet hogy tök lényegtelen felvétel...

Kiderülhet hogy tényleg van valami...


Magyarán kezdetnek kérj bizonyítékot!

De ha szivatni akarsz akkor akár rögtön mehetsz a rendőrségre és jelentheted hogy zsarolnak. Kivizsgálják és bizony a zsarolásért még akár 3 évet is kaphat ha csak viccelni akart!!


És ha van is valamije az legrosszabb esetben az hogy "matyizol" a gép előtt vagy félmeztelen/meztelen vagy!

Na ha ilyen a birtokában van már készülhet is az 5-6 évre mert elkezd halmozódni hogy ugye 18 alatt vagy, hogy betört a gépedre, esetleg aljas indok stb. A végén több is kinézhet neki...


Szóval igen, én a helyedben mennék a rendőrségre és tenném a feljelentést! Ő meg gondolkozzon el a börtönben hogy mit tesz!


vagyis nem bepereled hanem a rendőrségen feljelented! Kevesebb macera...

2012. jún. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

De kihangsúlyozom!

Ha nincs semmije csak szivat, akkor is 3 évig büntethető maga a zsarolás amit csinált!

Vagyis ha megvan az email vagy valami ami bizonyítja a zsarolás tényét akkor menj a rendőrségre és jelentsd fel!

2012. jún. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Kérdezősködtem, küldene videót ha cserébe küldenék most is webkameraképet. Amiket kérdezgettem, azok alapján biztos, hogy kamuzik, úgyhogy remélem megnyugodhatok. :D
2012. jún. 3. 22:33
 10/12 anonim ***** válasza:
ne küldj neki semmit
2012. jún. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!