Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan lehet a régi lakót...

Hogyan lehet a régi lakót rákényszeríteni a kijelentkezésre?

Figyelt kérdés
Válófélben lévő házaspártól vásároltunk egy családi házat. A feleség kijelentkezett, a férj részére még 2 év után is oda jönnek hivatalos levelek, ami arra utal, hogy nem jelentkezett ki. Az okmányirodában kaptunk egy nyomtatványt és közölték, ha befizetünk x forintot (pontos összegre nem emlékszem, mert dühös lettem), akkor fiktívvé teszik a lakcímét. Kérdésemre elmondták, hogy mindaddig nálunk lesz bejelentve, amíg saját magától ki nem jelentkezik, tehát én nem kijelentem, csak fiktívvé teszem az állandó lakcímét. Így extrém esetben még az is előfordulhat, ha elkövet valamit, éjjel megjelennek nálunk a kommmandósok, minket falhoz állítanak és átkutatják az egész házat, mert az ott bejelentett xy-t keresik és biztos, hogy mi bújtatjuk. Minden információt előre is köszönök.

#lakó #kényszer-kijelentés
2012. jún. 8. 15:19
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Ha a levelek zavarnak akkor jelezd a postán hogy elköltözött. Ha az hogy be van jelentkezve akkor ott a megoldás amit az okmány iroda mondott..... ha jelzik a rendszerbben hogy fiktív a lakcím akkor nem fognak hozzátok jönni a kommandósok....legalábbis érte nem... :-) A legegyszerűbb az lenne hogy beszélsz az illetővel legalább megtudod miért ragaszkodik annyira ahhoz hogy oda legyen bejelentkezve.
2012. jún. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 gr. Shadow ***** válasza:
76%

A postát még egyszerű megoldani, mert írsz nekik egy levelet hogy t. Ügyintéző alulírott ... itt és itt... ilyen személy nem lakik kérem a küldeményeit nem ide kézbesíteni! Köszönettel xy tulajdonos


A önkormányzat meg nem kérhet pénzt!

Ha mégis, akkor bejelentést kell tenni az illető ellen okirat hamisítás gyanújával, mivel olyan címet használ amihez nincs joga.

2012. jún. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Kösz a választ. Már beszéltem vele, de csak a vállát rángatja, de azt nagyon ügyesen.
2012. jún. 8. 15:34
 4/10 anonim ***** válasza:
52%
2012. jún. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a ma élő törvények szerint a tulajdonosnak fizetni kell,méghozzá 3.000 Ft-ot,hogy a tulajdonából akár rokont/ismerőst/idegent kitudjon jelenteni.Az már csak hab a torta tetején,hogy vannak olyan Önkormányzatok is,hogy képesek kimenni ellenőrizni,hogy az adott személy valóban nem lakik-e ott,és ha ott lakik akkor nem lehet kijelenteni.
2012. jún. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Utolsó: Kösz a választ. Szerencsére nincs hab a tortán, mert amióta a volt feleségével szétköltöztek, nem is láttuk az utcában, mi mentünk utána a kijelentkezés miatt.
2012. jún. 8. 19:49
 7/10 anonim ***** válasza:
84%

kifizetsz 3000-t és megszabadulsz tőle, ennyit nem ér meg?


nem mellesleg az hogy odamennek a levelei, még, ha hivatalosak is, az nem jelenti, hogy be van jelentkezve - meg kéne kérdezni az okmányirodában, hogy ténylegesen ki van bejelentve hozzátok


arról nem is beszélve, hogy a szerződésben ki kellett volna kötni a kijelentkezést is

2012. jún. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A szerződésben ki van kötve a kijelentkezés, mégsem jelentkezett ki. Az okmányiroda pedig - még az okmányiroda épülete szomszédságában lévő - ügyvédnek sem hajlandó nyilatkozni, hogy ki van oda bejelentve, mondván, hogy ez olyan személyi adat, amit nem adhatnak ki. Ez én nem értem, hogy tulajdonosként miért nem tudhatom, hogy ki használja az ingatlanunkat lakcímként.
2012. jún. 9. 08:05
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor az okmányiroda túllépte a hatáskörét,mert a tulajdonosnak jogában áll betekinteni a saját ingatlanját érintő iratokba.Na,jól néznénk ki.
2012. jún. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

ha ki van kötve a kijelentkezés, akkor megmondhatod neki, hogy jelentkezzen ki, ennyi


az okmányiroda meg köteles megadni a tulajdonosnak azt, hogy ki van bejelentkezve

2012. jún. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!