Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ehhez van joga egy bolti...

Ehhez van joga egy bolti biztonsági őrnek?

Figyelt kérdés
Pár napja a barátommal mentem vásárolni egy közeli drogériába. Ő BIO ételeket válogatott a vacsorához én pedig a sminktermékeket néztem. Egy szempillaspirált néztem. Ki akartap próbálni, de nem volt teszter, ezért azt használtam, mire az őr mondta, hogy fizessem ki. Kifizettem, de nem tudom, hogy ezt jogosan tette-e.

2012. jún. 11. 17:11
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
Gratulálok, jó nagy paraszt lehetsz. Még szép hogy ki kell fizetni.
2012. jún. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%
Természetesen. Ha neked zöldségüzleted van, és miután bementem egy banánnak csak a tizedét harapom le, akkor visszatehetem? Bár mondjuk kétlem, hogy valaha is volt valamid, az ilyen kis stílűek többsége földönfutó.
2012. jún. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%
"Dehogy" kell... Mindent kibonthatsz megehetsz, ihatsz, kipróbálhatsz és még hálásnak is kell lennie az üzletnek, hogy őket rongálod!
2012. jún. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%
Nem, a biztonsági őrnek semmi olyan joga sincs, ami az üzlet érdekeit védené. Őt csak kötelezően tartják ott, hogy csökkenjen a munkanélküliség. A feladata az, hogy jól megnézze, ahogy ellopsz mindent.
2012. jún. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha nincs kint teszter, a biztonsági őrnek figyelmeztetnie kellett volna, hogy ne bontsd fel és szólni a boltvezetőnek. utána a boltvezetőnek kell eldönteni, hogy a felbontott terméket akkor teszterré minősíti-e vagy tényleg kifizetteti.

Persze a legjobb az lett volna, ha keresel egy eladót és szólsz, hogy szeretnék kipróbálni. Kozmetikai cikkek esetében ez természetes.

2012. jún. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
55%

Mivel használatba vetted (ráutaló magatartás), így ragaszkodhatnak hozzá, hogy kifizesd.

Nyilván üzletpolitikai kérdésekben nem a kápó, hanem az üzletvezető szava döntő, így ragaszkodhattál volna hozzá, hogy vele megbeszéld. De ha nem elnéző, akkor ott sincs más lehetőség, mint hogy kifizesd.

2012. jún. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
44%

17:37


Gondolkozzal már el, akkor ezek szerint felbonthatja a 20 ezer forintos parfümöt is?Szerinted van annyi bevétel, h csak úgy tesztelgessék az emberek?

Jó hogy ki kell fizetni.

2012. jún. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!