Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit fôzzek belôle? Nincs...

Mit fôzzek belôle? Nincs itthon sok dolog és pénz se maradt, szòval nagyon kéne a jò tipp!

Figyelt kérdés

Na szòval a fagyasztòbòl most elôvettem egy egy kilòs vàkumcsomagolt fûstôlt nyers tarjàt, pròbàltam keresni receptet a neten hozzà, de mindenhol fôtt tarjàt emlegetnek, akkor ez most mire jò?

ùgy gondoltam, hogy ha holnapra kienged akkor elharmadolom, vagy negyedelem, hogy tôbb féle dolgot tudjak belôle készìteni, ìgy kihùzhatjuk a hetet valahogy...

Ketten vagyunk csak a pàrommal, nincs gyerek, nem akarunk kôlcsônkérni senkitôl. Pont.

Van itthon valamennyi tészta, rìzs, 2db nagy krumpli ;(, lencse, liszt, cukor, tej, tejszìn, mustàr, majonéz, bùzadara, zabpehely, sajt, csemegeubi, lekvàr, tojàs, asszem kb ennyi, ami hasznos lehet...

Tudnàtok ìrni valamit elsôsorban a tarjàhoz? Aztàn ha van màs ôtletetek is, azt is nagyon szivesen vennénk, elôre is mindenkitôl kôszônet!! :)


2011. jún. 20. 21:15
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy így elnézem, lencsefőzelék bennefőtt tarjával tutira menne nálunk. Jó füstölt ízt ad neki.
2011. jún. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nekem most hirtelen a tésztasali jut eszembe ezekből a hozzávalókból. Megfőzöd a tésztát, bármilyen tészta jó, amilyen otthon van, kb. 50 dkg-t, de nem baj, ha kevesebb van. Főzöl egy-két tojást, majd felkockázod, a sajtot is felkockázod és az ubit is. A húsból kb. 30-40 dkg-t használj fel, kockázd fel, olajban süsd át. Ezt az egészet egy nagy tálban keverd össze, majonézt, mustárt bele és kész a tésztasaláta. Nekünk ez a párommal két napra elég szokott lenni.
2011. jún. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

1. Lencse füstölt tarjával

2. írod, hogy van tojás, liszt. Tarhonyát tudsz gyúrni? Mert akkor készíthetnél olyat, mint én szoktam. ŰOlajon vagy zsíron megpirítom a hagymát, teszek bele pirospaprikát meg sót, fölengedem vízzel, dobok bele füstölt húst meg krumplit - mikor ezek megfőttek, kiszedem, és a visszamaradt lében megfőzöm a tarhonyát is (ha kell pótolom a vizet). A végén egy tálba rakom az egészet, nálunk menő.

De gondolkodok még, hogy mit is lehet kitalálni az alapanyagaidból.

2011. jún. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

-krumplileves (10deka tarja belefőhet)

-grizes tészta lekvárral

-tojásosnokedli

-tarjából pörkölt,tésztával

-rizskohó

-zabpelyhessüti (liszt,zabpehely,tojás,liszt,stőpr,cukor)

-rántott sajt rizzsel

2011. jún. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
MA áztasd be vizbe és holnap reggel fözd meg. Utána el tudod osztani - elötte nem érdemes, sokkal jobb ize van, ha egybe fözöd meg.
2011. jún. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
81%

A kruplit szeletekre vágod, pici olaj a sütőtálba. Bele egy sor krupli, sóval, szerecsendióval fűszerezni, rá reszelt sajt. ezt addig rétegezni amíg elfogy. A végén ráönteni tejszínt. Köretnek is finom, de mi magába is ettük.

Én új krupliból csináltam, de sztem a régiből is jó.

2011. jún. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
tésztát megfőzöd, tarját felkockázod, fokhagymával lepirítod, rá a tejszín, só, bors. összekevered, és jóétvágyat. vagy sajtos tészta, tojásos nokedli, grízes tészta, ham and eggs, tejbegríz, lencsefőzelék sült tarjával,
2011. jún. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Jòk, vagytok, kôszi, jôhetnek még, de elôtte pàr kérdés az eddigiekhez, ha nem baj...

Tésztasalis vàlaszolò! Mit esztek a tésztasalihoz? Szûleimnél kôret szokott lenni, de ahogy te ìrtad elég laktatònak hangzik, mégis -nekem- hiànyzik valami mellôle? Kenyér? Azzal is mehetne nem?

Zabpehelysûti!! Puszta kivàncsisàgbòl nem ìrnàd le a receptet? Irto jòl hangzik! :)

Pôrkôltet komolyan lehet ebbôl csinàlni? Vàkumcsomagolt nyers fûstôlt tarjàbòl? Nagyon furàn hangzik, biztos?

Még anyum kûldte csomagban husvétra (kûlfôldôn vagynk) és nem akartam vele akkor hirtelen semmit kezdeni, megmaradt, most jòl jôn, de nemtudom hogyan legyen belôle rendes étel, mert anya csak a DuBarry-hoz szokott belôle szeletelni, és a karajra teszi pluszként, tehàt nem csak magàba ezt...

A Lencsét mindenképp meg akarom csinàlni, most répa helyett ez a tarja lesz benne :)

Egész jòl viselem ezt a szar helyzetet, kôszi mindenkinek az ôtleteket...

Vàrok még!

2011. jún. 20. 21:51
 9/23 A kérdező kommentje:
Ne ìrjatok krumplis ételeket, mert mint ìrtam, ôsszvissz 2 nagy darab krupmli van itthon, abbòl nehezen fogok rétegezni... :(
2011. jún. 20. 21:52
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

A füstölt tarját kevés vízzel nagy lángon fölforraljuk, majd hozzáaduk babérlevelet, szemes borsot, fokhagymát, lefedjük, és kis lángon 1,5-2 óra alatt szinte teljesen puhára pároljuk. Közben többször megforgatjuk, ha leve elfőtt, pótoljuk. Végül a lét elforraljuk róla, a borsot és babérleveleket eltávolítjuk.

A burgonyát hasábra vágjuk, meglocsoljuk olvasztott zsírral és rátesszük a tarját. A sütőben közepes lánggal kb. 1,5-2 órán át sütjük, míg a hús teljesen meg nem puhul. Sütés közben a húst többször megforgatjuk, a köretet óvatosan megkevergetjük, az egészet szorgosan locsolgatjuk a levével. Akkor jó, ha a hús és a krumpli is megpirul. Nem szabad letakarva sütni. Sokszor kell keverni és locsolni.Tálaláshoz a a húst fölszeleteljük, és hozzás krupli meg jöhet savanyúnak az ubi.


Az eredeti receptben a kruplihoz vastagabb hagymakarikát, paprika laskát és paradicsom gerezdeket is ír, de mi szoktunk hasonlót sütni csak burgonyával. Ha mégis tudsz beletenni hagymát, sózni és 10 percig kell állni hagyni mielőtt a burgonyához kevered.

2011. jún. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!