Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Családi vagyon biztosítás...

Családi vagyon biztosítás ügyében kérek választ. Kérdezem a biztosító eljárása törvényes?

Figyelt kérdés
Az ügyem : Évekig voltam egyik biztosító ügyfele. Mivel a családi házamra jelzálogot jegyzett be a pénzintézet ezért kötelező is volt a biztosítás. Csakhogy a pénzintézet felszólított 2012. márciusában hogy a biztosító jelezte nekik hogy a biztosításom megszűnt2011. november 30. ezért 30 napon belül kötelezett az új biztosítás megkötésére a pénzintézet. A biztosítónál kiderült hogy véletlenül összekeverték egy másik megszüntető kérelmével ezt az ügyet ezért szüntették meg Ők kérésem nélkül. Ígérték rendezni fogják az ügyet, közben eltelt a 30 nap s semmi ügyintézés nem történt ezért kénytelen voltam egy másik biztosítónál biztosítást kötni, amit a pénzintézet tudomásul is vett. A bíztosító jogásza írásban felszólított hogy mivel a biztosításom megszűnésétől három hónapi díjat köteles vagyok a mellékelt csekken befizetni az ugyan is a három hónap kockázat viselés amit a biztosítónak kötelessége biztosítani s ennek a három havi díjat köteles vagyok befizetni ellenkező esetben bírósági úton követelik az összeget. Kérdezem hogy ebben az esetben jogszerű ez ?
2012. jún. 21. 13:44
 1/2 anonim válasza:
Szerintem ne fizesd ki. Az új biztosítód az első naptól kockázatot vállalt, tehát érvényes biztosításod van. Egyébként ők hibáztak, mert a te biztosításodat szüntették meg a kérésed nélkül. Akkor nem követelhetnek rajtad kockázat viselést. Szerintem ez is csak egy "lenyúlós" trükk, hogy fenyegetik az embert bírósággal, mert hátha megijed és tényleg befizeti az összeget. Én a helyedben beszélnék az új biztosítódnál valakivel. Ők biztosan többet tudnak az ilyenekről.
2012. jún. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Pataki Éva ***** válasza:
Szia! Nem jogszerű! Hivatalosan 30 nappal az évforduló előtt kell felmondani a biztosítást, és addig ki kell egyenlíteni a díjat is. Te nem mondtál fel, ők értesítettek hogy megszűnt.Ha meg megszűnt, akkor nincs miről beszélni..nyeljék le Üdv Éva
2013. febr. 8. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!