Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hamis rendőrjelvénnyel "megüth...

Hamis rendőrjelvénnyel "megüthetem a bokám"?

Figyelt kérdés

Nem trükkös lopáshoz kell, félreértés ne essék.


A héten egy ember majdnem elgázolt a kerékpárúton (az autónak ki volt téve az elsőbbségadás kötelező, egy autó megállt, ezért tovább mentem, azonban amikor már lent voltam, egy gyökér megelőzte a zebra előtt álló autót, éppen hogy meg bírtam állni. Ő is megállt az átkelőn, de azért, hogy beszélgessen). Szóltam neki, hogy menjen már, direkt higgadtan, mire az ember egyből elkezdett káromkodni, szitkozódni, majd elkezdett követni, meg akart verni. Hál' Isten voltak egyirányú utcák, kénytelen voltam bemenni szembe a forgalommal (bicajjal), hogy az autós ne jöjjön utánam.



Arra gondoltam, hogy ilyenkor még az elején rövidre zárnám, hogyha elkezd üvöltözni/káromkodni, akkor elővenném a jelvényt, és megkérném, hogy fejezze be, valamint felvilágosítanám a hibájával kapcsolatban (ugye a többszörös KRESZ-kihágás).


Oké, hogy most sikerült elmennem előle, de ez nem mindig jöhet össze, más visszatartó erőt meg nem ismerek...


Ha meg jönne verekedni, engem vennének elő, hogy kisebbségit vertem meg, hiába volt önvédelem.



Tehát a kérdés:

Lehet-e bajom ilyen jelvénnyel?

[link]

A kártya-igazolványt meg megcsinálnám photoshopon, ha nem veszem ki a tartóból, úgysem látszik, hogy nem kártya az.


(Tudom, hogy a linkelt példányon is látszik, hogy nem eredeti, ismerem az igazi jelvényt, de tisztes távolból le lehet még nyugtatni a nagyképű kötekedőket vele)



2012. jún. 22. 20:03
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Úgy tudtam, a gázsrpay is tilos, nem?
2012. jún. 22. 20:28
 12/19 anonim ***** válasza:
Annyit még hozzátennék a hozzászólásomhoz. Hogy egyik haveromnak volt valami hasonló irattartója Rendőrség felirattal. Többször előfordult, hogy mikor megállították rendőrök és vette elő a jogsit, személyit akkor meglátták ezt az irattartót egyből kérdezték. Oh, csak nem kollega? Mire ő. Nem én nem vagyok az, de a bátyám az és az apám is az volt. Ilyenkor általában elengedték. (Persze senki nem volt rendőr a családban
2012. jún. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, ez hatósági jelzéssel való visszaélés.
2012. jún. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

szerintem a gazspre nem az, pontosabban attol fugg milyen


jogszabaly:

[link]


3. § (1)

(2) e)

5. §

2012. jún. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Ezért szerintem még börtönt is kapnál
2012. jún. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
A Buntetotorveny-konyv 358. cikkelyenek 1. bekezdese alapjan hivatalos okmany, igazolvany hamisitasa es felhasznalasa: 100 nem adoztatott minimalbernek megfelelo penzbirsaggal vagy hat honapi bortonbuntetessel sujthato.
2012. jún. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 intelszarka válasza:

Inkább vegyél egy ilyet!! :D

[link]

2014. szept. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:

Jó napot!


Ha egy rendőr szájából szeretnéd tudni akkor IGEN megütheted.


Ez jogosulatlan címhasználat 2012. Törv. Kimondja akik mások előtt őt meg nem illető címet használ valamint jogosulatlanul egyenruhát visel szabálysértést követ el. Nem ajánlom neked, ha nem akarsz bűntetést kapni!

2016. jún. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Sziasztok ! Nem idetartozik, de ha ilyen pénztárcám van,(1 éves tanuló vagyok az egyik rendészeti iskolában),nem lóbálni akarom meg semmi, csak simán pénztárcának használni azért lehet belőle akár milyen rendőrségi ügyem emiatt? Válaszukat előre is köszönöm !
2016. szept. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!