Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Félrevezetés Diákmunkánál?...

Félrevezetés Diákmunkánál? Rabokkal dolgoztam együtt!

Figyelt kérdés

Szombaton diákmunkásként, délutános műszakban dolgoztam egy fröccsöntő üzemben. Egy Diákszövetkezeten keresztül kaptam a munka lehetőséget. Most volt lehetőségem másodszor menni erre a helyre. Az első alkalom még februárban volt, amikor semmi említésre méltó dolog nem történt. Rendese tájékoztattak, kifizettek.


Szombaton viszont bementem az üzemben és 3 másik munkással együtt kezdtünk dolgozni, beszélgetni. A téma elterelődött arra is, hogy kit hogy hívnak, hol lakik. Természetesen teljes nevet (ennek ellenére mégis megtudták a teljes nevemet, hiszen a műszaki ellenőr hangosan kimondta) és pontos címet nem mondtam, de a falum nevét igen.

Nem is lenne ezzel probléma, de a műszak közepe fele, 4 óra ismeretség után kiderült, hogy mind a 3-an betörésért, rablásért, testi sértésért ülnek egy börtönben ( az egyikük már visszaeső). Ezért rákérdeztem a műszaki ellenőrnél, hogy ez mégis hogy lehetséges?. Kiderült, hogy a cég börtön munkásokat dolgoztat, amiről engem természetesen NEM tájékoztattak a szövetkezetnél.


Néhány perccel később egyikük oda jött hozzám és eléggé ijesztően viselkedett. " Jó ez a Nike cipő, nagyon tetszik, drága volt? Nekem is kéne ilyen" majd azzal folytatta, hogy " Tudom, hogy van telefonod add már kölcsön egy hívásra, láttam előbb az asztalon (amikor még nem tudtam, hogy ők rabok kiraktam az asztalra) az is megérhet egy 100-ast."

A műszaki ellenőr volt, hogy 1 órára eltűnt, tehát teljesen egymagam voltam 3 testi sértésért, rablásért ülő rabbal. Felmerült bennem,hogy mért nincs senki aki felügyelje őket.

Nos volt, de a 14 órától 22 óráig tartó munkaidő alatt először 21:30-kor láttam, amikor aláíratta a jelenlétit a rabokkal.


A kérdésem az lenne, hogy mi ilyenkor a teendő ill. emelhetek e panaszt ezzel kapcsolatban? Ha igen hova forduljak? Hiszen nem csak én hanem akár a családom is veszélybe kerülhet, mert tudják melyik faluban lakom és a teljes nevemet.

A beszélgetés során kiderült, hogy mind hárman ha szabadulnak újra folytatni fogják, a rablásokat,betöréseket mert " nekünk már úgysincs más esélyünk". Ezért merült fel bennem, hogy akár még veszélybe is kerülhetünk a diákszövetkezet hiányos tájékoztatása miatt.


Bocsi a a hosszú írásért.


2012. júl. 5. 10:57
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
90%
Újságoknak írd meg a diákszövetkezet nevét és írd le részletesen az esetet. Az ilyesmiből jó, ha hír készül, így tudsz másokat is figyelmeztetni és minden többen hallanak róla, annál nagyobb biztonságban vagy te is. Jogilag nem tudom, mit lehet tenni, hátha valaki megírja, de nem hiszem, hogy a rendőrség foglalkozna a fenyegetéssel.
2012. júl. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Ez a fröccsöntő a 10. kerületben van?
2012. júl. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
78%

Tudtam, hogy ebben az országban sok szemétség megtörténhet, de ez már tényleg kiveri a biztosítékot?Csak így , tulajdon képpen szabadjára engedni veszélyes bűnözőket?!Meglóghat simán, amikor akar!És tényleg veszélyes lehet.Tudtommal a börtöntöltelékek a börtönben dolgozhatnak.Mióta dolgozhatnak odakint?Vagy esetleg az öntő üzem a börtönhöz tartozik?

Én is jó ötletnek tartom, hogy fordulj az újságokhoz, médiához, de előtte hagyd ott azt a munkahelyet.Nem veszítesz vele sokat.Legyél azért óvatos, mert esetleg a cég is feljelenthet téged hitelrontásért.Munkaügyi felügyelőségen, rendőrségen is jelentheted az esetet, mert ez szerintem messzemenően szabálytalan.

2012. júl. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
70%

A diákszövetkezetnek mindenképp jelentsd be és említsd meg a beszélgetést is.

Ismereteim szerint a munkavállalót minden szempontból tájékoztatni kell pláne az ilyenekről.


Aki ért a jogi dolgokhoz erősítsen meg: ugye jól tudom, hogy az a szerződés /munka és minden egyéb/ nem érvényes, ami nem valós információkon alapul, és félrevezeti az aláíróját?

2012. júl. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
68%
Ki tudja, lehet hogy a diákszövetkezet sem tiszta? Nehezen tudnám elhinni, hogy nem tudtak róla, mi folyik azon a munkahelyen.
2012. júl. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
32%

"A kérdésem az lenne, hogy mi ilyenkor a teendő ill. emelhetek e panaszt ezzel kapcsolatban? "


Semmi. Nem.

Rabokkal bárki dolgoztathat, te is. 500 Huf az óradíjuk amiből 150 a rabé a többi a börtönt illeti az ellátásért. De ezen semmi törvénybeütköző nincsen. Ha akarsz két rabot egy napra leszurkolod a dollárt és már küldik is ki őket, és mondjuk kitakaríttathatod velük a szobád.

2012. júl. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
70%

Persze, mert ez csak úgy megy.Kiküldik a rabot szobát takarítani, arab leüt, "kitakarítja" a szobát, aztán angolosan távozik, a rendőrség pedig bottal ütheti a nyomát.

Amikor egy maréknyi rabot kivittek a városba közterületet gondozni(virágot ültetni), azokra is vigyáztak, egy percre sem hagyták őket felügyelet nélkül.Vajon miért?

2012. júl. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
83%
Nem az a baj, hogy kint dolgoznak a rabok, hanem hogy DIÁKokkal dolgoznak együtt felügyelet nélkül!!! Ez nem normális! Így engedje el egy szülő diákmunkára a gyerekét nyáron?
2012. júl. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Nyomorék munkáltatók, azt hiszik, már mindent megengedhetnek maguknak!?
2012. júl. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
12:46! "Nyomorék munkáltatók, azt hiszik, már mindent megengedhetnek maguknak!?" Orbán átíratta a munka törvénykönyvet és elvette a munkások jogainak nagyrészét. Így csinál Orbán és a kormánya a munkásokból nyomorult napszámosokat,ez az eset csak egy nagyon kis része annak a kárnak amit Orbánék okoztak okoznak a munkás embereknek, nem részletezem mert kevés a hely hogy mind leírjam ide.
2012. júl. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!