Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi van olyankor, ha az anyósom...

Mi van olyankor, ha az anyósomhoz vagyok párommal és két gyermekemmel együtt bejelentve, és ő önkényesen kijelent onnan engem, milyen hátrányaim származhatnak abból, ha a két kiskorú gyermekem viszont az ő lakcímén marad?

Figyelt kérdés
2012. jún. 4. 13:25
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem nem lehet valakit kijelenteni.
2012. jún. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De igen, ki lehet, bármikor, mivel ő a szállásadó, ez az ő döntése.Kicsit komolyabb válaszokat várok, amit előre is köszönök.
2012. jún. 4. 13:33
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
HA együttéltek (házasok vagytok), akkor nem jelenthet ki. Ha csak együttéltek, akkor nyugodtan kijelenthet, a gyerekek meg maradnak az apjukkal egy lakcimen.
2012. jún. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk házasok, mégse szeretném, ha nála lennénk bejelentve, mivel ha bizonytalanná válik az apjával való együttélésünk és gyermekelhelyezésre kerül sor, félek, hogy előnyben lesznek ők, az állandó lakcím miatt.
2012. jún. 4. 14:00
 5/8 anonim ***** válasza:
39%

Ha kijelent és te mégis ott élsz továbbra is, nem tesz ki téged a kijelentés után, ezt nem kezdeményezi sehol sem, akkor az anyósod szabálysértést követ el. Megsérti a lakcímbejelntés szabályait és pénzbírságot kell fizetnie a rendőrségnek.


Ujjabban sokakat büntetnek így, akik kijelentkeztek és mégis a címükön találják meg őket.


Itt az anyósod lenne a szabálysértő, hiszen a kijelentésről te nem is tudsz gyakorlatilag semmit.


Aki beenged a tulajdonjogába lévő ingatlanba valakit, hogy ott éljen, annak KÖTELESSÉGE aláírni a szállásadót.

2012. jún. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az igazat megvallva, nem lakunk ott vele, mindösszesen a párom fejéből pattant ki a gondolat, mert így könnyebben kapnánk önkormányzati támogatást, én mégis abszolut ellene vagyok a dolognak, mert ismerem anyósomat és tudom, hogy CSAK VISSZAÉLNE a helyzettel, ő maga venne fel mindenféle segélyeket, egyéb segítségeket vehetne igénybe a névleges lakcímért fejében, és én ezt semmiképpen nem akarom - nem neki akarok kersztbe tenni, de nem szeretném, ha a két gyermekemmel élne vissza, és akkor még ráadásul azt gondolom, ha gyermekelhelyezésre kerülne sor, előnyben lennének a fiával együtt..De lehet hogy kiírom ezt a köv.kérdésbe, ha itt nem kapok választ.
2012. jún. 4. 14:21
 7/8 anonim ***** válasza:
Semmi nem lesz, mert nem ezen múlik a gyermekelhelyezés.
2012. jún. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azért így nem kicsit más a leányzó fekvése, hogy valójában nem laktok ott, csak az önkormányzati támogatásért jelentkeznétek be oda.

Anyósod nem önkényesen jelent ki ebben az esetben, hanem törvény szerint jogosan jár el a kényszerkijelentéseddel: nem laksz ott, neked kötelességed lenne kijelentkezni, ha nem teszed meg, ő kijelenthet.

Anyósod nem tudna visszaélni a helyzettel, azért, hogy ti oda vagytok bejelentve, ő nem vehet fel semmilyen segélyeket, egyéb segítségeket.

Ha pedig gyerekelhelyezésre kerülne a sor,az nem számít, hogy hova vannak bejelentve a gyerekek. Anyósodnak meg semmi köze a gyerekelhelyezéshez, hacsak nem ő a gyerekeitek gyámja.

Mellesleg a bejelentkezésetekkel csak anyósod veszíthet: ha oda vagy bejelentve állandóra és végrehajtás indul ellened, akkor viszik a cuccait, amiről nem tudja hitelt érdemlően bizonyítani, hogy az övé. Ráadásul ha már most azon jár az agyad, hogy mi lesz majd a gyerekelhelyezésnél, nem valószínű, hogy békességben fogtok "elválni" az élettársaddal.

2012. jún. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!