Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kitehetnek csak úgy minket az...

Kitehetnek csak úgy minket az albérletből?

Figyelt kérdés

Úgy volt, hónap végével költözünk ki az albérletből, a mi kérésünkre. Ki is van fizetve a lakbér erre a hónapra. Erre ma kijelenti a tulaj, hogy mivel ő talált más lakókat, mi hétvégére költözzünk ki.

Bútorozott albérletről van szó, az marhára nem egyszerű, főleg, hogy abban a városba, ahova megyünk, még nem is találtuk másikat.

Szerződésünk van, az albérlet nem bejelentett. Hova fordulhatunk jogilag? főleg, ha nem hajlandó visszafizetni az előre befizetett lakbért.


2012. júl. 9. 15:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha van szerződésetek, akkor jelentsétek fel a főbérlőt és a NAV-hoz is tegyetek bejelentést sikkasztás miatt. Megérdemli, ha ekkora szemét. Szerintem legjobban akkor jártok, ha beszéltek az új lakókkal, és egyrészt elmesélitek, milyen "korrekt, megbízható" a főbérlő, hogy kifizetteti veletek a pénzt (nem is adózik utána) aztán egyszer csak kirak benneteket az utcára, másrészt megkéritek, hogy legyenek megértőek, és adják meg nektek azt a haladékot, amit a főbérlő ígért.
2012. júl. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 AdamLeBron ***** válasza:
100%
Ahogy az előző válaszoló írta: NAV. Ezt nem teheti meg, főleg úgy, hogy kifizettétek a pénzt. Amúgy ha nem költöztök ki, csak a hónap végén, akkor mit tud csinálni? Nem tud kitenni sem titeket, sem a bútoraitokat. Jól be is mutatkozna az új bérlőknek. Nem tud csinálni semmit.
2012. júl. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
51%

Én is csak ennyit kérdeznék tőle: az adó be van fizetve a lakbérek után?

Amúgy HA szépen megkér, és van hova menni, esetleg kiköltöznék, miután kifizette a félhavi lakbért. Nehogy már két hétre dupla lakbért akarjon kapni!

2012. júl. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Párom megmondta neki, akkor fel lesz jelentve. Aztán erre még fenyegette a párom... hogy mi ne fenyegessük! Akkor ő nem tudom, mit művel.

Az már biztos, hogy fel lesz NAV-nál jelentve, ez már csak idő kérdése.

2012. júl. 9. 15:51
 5/13 A kérdező kommentje:
Egyébként én 100%-ra veszem, hogy a lakók csak aug elejével költöznének be, csak ő akar velünk kitolni. Hogy miért, azt nem tudom, mert korrektül fizettünk mindig, soha gond nem volt velünk. Viszont eleve nem tetszett neki, hogy bejelentettünk, költözünk, mert máshol kaptunk munkahelyet.
2012. júl. 9. 15:54
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem számlára fizettetek, még bizonyítani sem tudjátok. Költözzetek el, és vigyetek magatokkal valamit olyan értékben, amennyi a fennmaradó albérlet ára.
2012. júl. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért egy papírt csak aláirattatok vele havonta, hogy X ft lakbért átvettem, vagy ilyesmi. (?)
2012. júl. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 asmosys ***** válasza:
Ehhez a NAV-nak semmi köze. Az csak utólag lehet kellemetlen, hogy ha nem fizetett a jövedelme után, de rajtatok jelenleg sokat nem segít. Ráadásul olyan is van aki ezeket a terheket megfizeti. Amíg viszont érvényes bérleti szerződés van a kezetekben a tulaj az engedélyetek nélkül be sem léphet a bérleménybe. Rendőrség a megoldás, ugyan úgy mintha saját kecóba rohangálna egy idegen.
2012. júl. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne lenne köze a NAVnak ahhoz, hogy valaki feketén adja bérbe a lakását?
2012. júl. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Alá lett vele íratva erről mindig egy papír. Minden hónapban, minden pénzátadásról. Szóval tudjuk bizonyítani a dolgot.
2012. júl. 9. 16:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!