Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tulajdonos vagyok a lakásomban...

Tulajdonos vagyok a lakásomban és a szüleim a haszonélvezők. Az egyik engedi, hogy ott lakjak a másik nem. Kitehetnek az utcára?

Figyelt kérdés
Tulajdonos vagyok,édesapám és az édesanyám a haszonélvező a lakásomon.De nem laknak benne.összevesztem az Apámmal és most beköltözöm a lakásomba.Kulcsom csak nekem van oda.Anyukám beleegyezett ebbe de az Apám nem engedi.Azt mondja az ügyvéd,hogy kérjek,birtokvédelmi jogot az önkormányzatnál.A számlák az én nevemre vannak iratva,régebben laktam ott,de most párkapcsolatban élek albérletben.Szeretnék visszaköltözni.Kitehet az Apám a lakásban akkor is,ha az Anyukám megengedi,hogy ott lakjak?

2012. máj. 17. 17:03
 1/6 anonim ***** válasza:
anyukádnak haszonélvezeti joga van, azt enged be a lakásba, akit akar. Fater elhúzhat a búsba.
2012. máj. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! De jó lenne,ha igazad volna..Akkor nem erősebb az,hogy ha az egyik azt mondja,hogy nem lakhatok benne?
2012. máj. 18. 06:07
 3/6 anonim ***** válasza:
nem, nyugi. esetleg beköltöztethet melléd egy kisebbségi családot. jogi lehetősége nincs, majd megbékél a helyzettel.
2012. máj. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszi,hogy örülnék egy kisebbségi családnak :))
2012. máj. 18. 17:22
 5/6 A kérdező kommentje:
.
2012. máj. 24. 08:22
 6/6 János2018 válasza:
Érdekelne mi lett ennek a vége
2018. jún. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!