Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyire tartanátok jogosnak...

EagleHUN kérdése:

Mennyire tartanátok jogosnak ha megállapodtatok valakivel valamiben de a másik fél nem teljesített megfelelően, de tőletek elvárja a teljesítést?

Figyelt kérdés

Albérletről lesz szó!

Beköltözéskor megállapodtam a lakástulajjal hogy amikor kiköltözöm akkor az eredeti állapot helyreállítására majd adok valamennyit.(pl meszelésre stb.)


Igen ám de az elmúlt 7 évben a lakótársammal együtt mi fizettük a lakásbiztosítását a lakásbiztosító meg neki fizetett, 1 földrengésért, és 6 beázásért, az egyik beázás vakolat leszakadással is járt (pont az én szobámban). De mind a mai napig nem lett kimeszelve rendesen meg megcsinálva a lakás tisztasági meszelés sem.


Egyszer 2 éve a közös helységek meszelése meg lett csinálva és a szobámban visszavakolták a plafont de nem meszeltek ki, de rögtön utána jött a földrengés ami megrepesztette a friss meszelést a falakon és a fürdőszoba meg az előtér második beázásai is azóta voltak. A szobám régi ablaka alatt is volt beázás 2 év (7 év) könyörgés után kicserélték az ablakokat újakra. Erre meg bepenészedett a szekrény mögötti fal jó nagy területen, amit saját pénzemből retusáltam penészölővel (kb 6k) mert a tulaj ezt mondta ezt csináljam vele.


Szerintem ha valaki fizeti a lakás havi koptatásának havi díját több mint 7 éve tisztességesen annak minimum járt volna legalább 1 de lehet 2 tisztasági meszelés. Ha meg már fizettem a biztosítását is a természeti károkra akkor még inkább illet volna meszeltetnie.


Nem mellesleg egyik ismerősöm bogarat ültetett a fülembe hogy a biztosítást nem szokás a rezsihez számolni. A tulajok fizetik saját zsebből.


Most elköltözni készülök és félek kérni fogja hogy adjak a meszelésbe. De erre én ezek után nem vagyok hajlandó a fent fölsoroltak miatt, értelmezésem szerint többszörösen kifizettem már ami jártű (havi albérleti díj + biztosítás havonta).

Az én falkoptatásom százalékosan eltörpül amellett amit a természet meg egyéb okok műveltek. Végül is nekem kellett egyre romló körülmények közt élni és még fizessek is érte hogy a következő lakónak jó legyen...


Kérdéseim:

Visszautasíthatom-e jogosan hogy fizessek, ha már volt erről megállapodás? (Nem találom a szerződést nem tudom beleírtuk-e, az ő példánya biztos megvan.)


Jogosan kérné ezt ő?


Visszatarthatja emiatt a kauciót? (Tudtommal csak az eltűnt és megsemmisült tárgyakra tarthat be.)


Hogy adjam elő ezt hogy ne legyen nagy balhé belőle?


Ha mégis visszatartja a kauciót megtehetem hogy nem fizetem ki a rezsit és így kb egálban leszek vele?


És ha így is követelőzik jogos lenne nekem is visszakövetelnem valamit (kauciót, biztosítás díját), pl a NAV- al fenyegetve? (Adót nem fizetett az albérlet után)

Vagy ez zsarolásnak számít?


Mi a véleményetek erről?



2012. júl. 24. 20:57
 1/2 anonim ***** válasza:
Biztosítást a tulaj szokta fizetni, eredeti állapotot akkor kellene visszaállítanod, ha pl más színűre festetted volna a lakást, és eredetileg mondjuk fehér volt, akkor vissza kéne festeni, de amúgy az természetes, hogy valamilyen mértékben koszolódik a fal, ha valaki benn lakik. Tisztasági festést a tulajnak szokás csinálni. De a tulajnak az az érdeke, hogy minél több mindenért behajtson tőled pénzt. Jobban jársz, ha ilyen dolgokat előre tisztázol, nem pedig utólag,és ha valami nem tetszik, elköltözöl. Kauciót úgy is szokták csinálni, hogy utolsó egy-két hónapban már nem fizet az ember albérletet, hanem az a kaucióból megy.
2012. júl. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm 9:40 valahogy én is így gondoltam, ment a pont.

Viszont nem valószínű hogy sima nem fizetéssel nagyon jól járnék mivel a rezsi így nyáron valamivel 20k fölött szokott lenni így ha nem kapom vissza a kauciót és én sem fizetek kb 20k marad a zsebemben. Az kb egálnak számít. Albérletet meg már ekkor nem kell fizetni mivel az előre megy és ha már az utolsó hónapot tölteném azt már addigra előre fizettem ki, kilépéskor már nem kell fizetni még egy hónapot.

2012. júl. 30. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!