Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Feljelenthet a szomszéd...

Feljelenthet a szomszéd csendháborításért? Többi lent.

Figyelt kérdés

néha hangosan szól azene..és lehet feljelent.mert nem vagyunk jóba velük

vagy mettől meddig van csendháborítás?


2009. júl. 19. 14:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A csendháborítás már nincs időhöz kötve, bármikor el lehet követni. Legegyszerűbb megoldás: ne szóljon túl hangosan a zene... Egy-egy buli (ritkán) biztosan belefér a szomszédnak is, ha ELŐTTE szóltok neki (udvariasan!). Máskor, ha a szomszéd átmegy, hogy halkítsátok le, le kell halkítani. Ennyi. Akkor nem lesztek rossz viszonyban, és feljelenteni se fog.
2009. júl. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

www.police.hu

"A szabálysértésekről szóló kormányrendelet értelmében, aki lakott területen, az ott levő épületben, vagy az ahhoz tartozó telken, tömegközlekedési eszközön, továbbá természeti és védett természeti területen indokolatlanul zajt okoz, amely alkalmas arra, hogy mások nyugalmát, illetőleg a természeti vagy a védett természeti értéket zavarja, harmincezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható. Azért, ha csak a szomszédban zajló buli hangerejével van baja, ne kiáltson rögtön rendőrért. Próbálja meg személyesen, emberi hangon megoldani a problémát. Ha bulit szervez, néhány nappal előtte értesítse - személyesen, vagy hirdetményben - az érintett lakótársakat és előre kérjen elnézést az esetleges zavarás miatt."

Objektív csendháborítás már nincs. Azt a rendszerváltáskor eltörölték. És eként nincs időhöz kötve. Szóval ha bárki emiatt tesz is panaszt, az csak utólagos megoldás lesz.

2009. júl. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%

nem láttad a tv-ben a férfit, aki 2 éve,vagy még több bömbölteti a rádiót? reggeltől este 11-ig. Már számtalanszor feljelentették, de nem tudnak vele mit csinálni, mert nem éri el a megadott határt (decibel vagy mi).

Szóval provokálni nem kell, nem kell, hogy bömböljön a zene, de azért nehogy már megtiltsa, hogy hallgasd!

Külömben az én szomszédom is ilyen, csak ő mindenbe beleköt. (gyerekek, mikor fürdök, mikor megyek a lépcsőházban stb stb).

2009. júl. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Mennyit de mennyit szenvedtem én is emiatt. Anyukámmal és tesómmal éltem egy panelház legfelső (3.) emeletén és nem tudtam zenét hallgatni, mert az öregek azzal fenyegettek, hogy feljelentenek. De éjjelente, ha fürödni mentem 10 óra körül, feldörömbölt a vízóraszekrényen (központi) vagy ordítozni kezdett. Olyan is volt már, hogy ha végigment anya a lakáson kalapáccsal verte a plafonját... és állandóan feltelefonált, felkopogott, és mindig mi volt a szöveg? Megyek a rendőrségre..
2009. júl. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

hát igen. ez Magyarország. itt történik az hogy a Hajógyári szigeten lévő szórakozóhelyen le kell halkítani a zenét a buli csúcspontján, mert a lakókat (?) zavarja, az az odáig elhallatszó basszus.

ahol megdobálnak az ablakból téglával mert éjjel a barátaimmal beszélgetek az utcán.

ahol az emberek imádnak betiltani dolgokat.

éljen!

2009. júl. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
50%

Hát... A mi "kedves" sazomszédunk is bömböltette folyton a zenét. Már TV-t em lehetett nézni, mert nem hallottam. Hiába szóltunk neki, hogy egy kicsit halkabban. Rendőrök leszarták. Ezért megdobáltam a házukat gumiba töltött zománcfestékkel.

Azóta kussoltatja a zenét a férge.

2009. júl. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!