Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy ember megtámad üt és...

Ha egy ember megtámad üt és stb én meg "megszúrkálom" szépen akkor az önvédelemnek minősül és semmit nemkapok vagy rábaszok és sitt?

Figyelt kérdés

És persze nem megölöm (tudom hova kell szúrni) csak hogy fájjon neki. jah és ha lökdös és pofánverem akk én cseszek rá vagy ő?

köszi a választ előre

17/F



2012. aug. 21. 02:09
 1/10 anonim ***** válasza:

Jogos önvédelem: Ha a támadó késsel támad rád, te is használhatsz kést.(nem lehet a vágófelülete 8cm-nél több)

Ilyenkor persze hatásosabb a gázpisztoly, amit fegyver nélküli támadás elhárítására is használhatsz.(18 év felett)

2012. aug. 21. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

És ha megölöd, azt is megúszhatod, ha önvédelem szempontjából szükséges és ezt bizonyítani is lehet.

Amúgy komolyak ezek a kulcsszavak. XD

2012. aug. 21. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A támadás mértékétől függ, hogy használhatsz-e kést. Mivel nem irányul élet ellen a támadás, ezért nem szúrhatod le (kivéve, ha halálra akarna verni).

2. Ha lökdös, akkor azt nehezen tudod bizonyítani, viszont ő csináltat látleletet így téged ítélnek el. Szabadságvesztést nem kapnál egyik esetben se, viszont nem nézne ki jól az erkölcsi bizonyítványban...

2012. aug. 21. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy a dolog a rendőrségre, majd a bíróság elé kerül. Ott bizonyítani kell az egyes állításokat. Hogy ezt mennyire lehet, az sok mindentől, helyszíntől, tanúvallomásoktól, tárgyaktól, sebek helyétől és méretétől, egyéb dolgoktól függ. Ha tudod bizonyítani a jogos és arányos önvédelmet, akkor nem fázol rá, különben igen.
2012. aug. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat én arra gondoltam hogy 5 en ugy akarnak megverni hogy korház akk megkell gyors szűrnom mert 1. ütés sokat számít és ha k.o ba üt akk agyonvernek ájultam szal :SSSS Am igen komoly kulcsszavak xd
2012. aug. 21. 20:15
 6/10 anonim ***** válasza:
Képzett vagy egyáltalán késhasználatban. mert ha nem és nem részegek állnak körbe könnyen náluk köthet ki a kés, kettő, ha náluk is kés van akkor jön a kés kés elleni küzdelem ami szintén nem gyerekeknek való.
2012. aug. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Eléggé jártas vok jah :D tudok pár fogást amivel eltöröm 4 másodperc aladt a kezét :D nyugi el nem veszik :)
2012. aug. 22. 23:51
 8/10 anonim ***** válasza:
A kést elfelejted, aztán törsz, vagy amihez értesz. Ha bociszemekkel beadod nekik, hogy te nem tudsz verekedni, nagyon megijedtél, alig emlékszel valamire, a törést is egy szegálpisti filmben láttad, akkor lehet, hogy semmi se lesz belőle. Ha nem az első eset, vagy ha 17 évesen szorul rajtad a kétajtós szekrény, akkor lehet, hogy nem veszik be.
2012. aug. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
"Tudok pár fogást" én meg ismerem a sakklépéseket. Te nem vagy képzett közelharcos én meg nem tudok sakkozni.
2012. aug. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Te egy kötekedő fa..paraszt vagy aki húzzon a pi..ába :)
2012. szept. 9. 11:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!