Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilyen esetben fel lehet...

Ilyen esetben fel lehet jelenteni az iskolát vagy nyeljem le ezt a békát?

Figyelt kérdés
Tegnap voltam pót beiratkozáson (kb 10kor iratkoztam be). Végig ott voltam a napon. Ma becsengő után áthívták azokat a gyerekeket akik pórbeiratkozáson voltak. Jött az igazgató helyettes hogy sokan vagyunk 31 en amikor 23ember lehet az osztályban. Kérdik kinek van érettségije egészségügyből ill. bioszbol, azokat nem helyezik át más osztályba. A többiek vagy átmennek másik osztályba vagy elmennek a suliba. Mivel nekem ez lenne a 2. szakmám és fizetni kell érte, egyértelmű hogy azért fizetek amit szeretnék csinálni. mentő ápolóról lenne szó. amiket felajánlanak: radiográfia (bnőm tanulja egyetemen), gyógymasszőr (húgom tanulja)
2012. szept. 5. 12:23
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
Nincs alapod a feljelentésre. Annyi a létszám és előnyben részesítik a szakmával kapcsolatos tárgyakat. Logikusan az elsőszakmásokat is. Az hogy fizetett lenne neked ilyen korlátokkal mindegy. Ha nem lenne meg a létszám akkor ott lehetnél. Vagy tanulod amit mondtak, vagy mást, vagy bármi, de feljelenteni ilyenért nem tudod.
2012. szept. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%
Nem érsz el semmit a feljelentéssel, mert az iskola nem vétett semmi rosszat. Ők nem tudhatják hogy mennyien jelentkeznek, és mennyen jönnek is el. Kiderült sokan vagytok. Lehetőséget kínáltak. Vagy elfogadod vagy nem. A te döntésed. Ha nem fogadod el, morogsz,és elmész máshová. Ha elfogadod a felkínált lehetőséget, akkor maradsz és tanulsz.
2012. szept. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De hogy nem tudhatták? összesen lehetünk 23man legyen az hogy időben beiratkozó emberek száma 16 akkor miért veszik fel a + 15 ember? vagy csak egyszerűen nem tudnak számolni vagy csak a fej kvótára mennek?
2012. szept. 5. 12:59
 4/10 anonim ***** válasza:
44%

Mi az, hogy az iskola nem vétett semmi rosszat?

Nektek az semmi rossz, hogy 30%-kal több embert vesznek fel mint amennyit fogadni tudnak?

Meglepődtek az iskolában a számok sorrendjén vagy mi volt rajtuk kívül álló ok?!

2012. szept. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 hájaaa ***** válasza:
0%
És akkor mit érsz ha feljelented? Jobb érzés lesz számodra? "feljelentem" Fú remélem hozzád is így viszonyúlnak majd az emberek és minden szírszarért feljelentenek! Ez az egyetlen iskola az egész városodban vagy mi van?
2012. szept. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
De amit nem értek, hogy miért vettek fel ma is embereket?
2012. szept. 5. 13:20
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem fizetsz és nem jársz - ÍGY egyértelmű.

Az egyetemeken pontszám alapján szűrnek, és senki nem jelent fel senkit, csak mert nem érte el a felvételi szintet.

Veszel bioszkönyvet, jövőre leérettségizel, és úgy már tuti bekerülsz. Ha meg nem, csinálsz mást. Ennyi.

Ráadásul ez PÓTbeiratkozás. Miért nem mentél a rendesre? Nyilván ott még bőven volt hely, azért csináltak pótot.


Az biztosan fontos info, hogy ott voltál a napon, de most mi ezzel mit csináljunk?

2012. szept. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"Az egyetemeken pontszám alapján szűrnek, ..."


Valamit félreértettetek a kérdésben. Lefordítom egyetem nyelvre:

Egyetemen pótfelvételit hirdetnek gépészmérnöki szakra. Több embert vesznek fel mit lehetne. Be is iratkoznak. Majd az első nap közlik, hogy a pótbeiratkozottak közül 10 ember nem mehet gépészmérnökire, de mehet másik 3 szakra.


Vele most ezt csinálták meg.

Ő nem nem jutott be! Őt felvették egy adott szakmára, beiratkozott, majd első nap közölték, hogy bocs mégsem...

2012. szept. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan menj be a Polgármesteri Hivatal Oktatási Osztályára. Ők adhatnak utasítást az iskolának, hogy csináljanak neked helyet.
2012. szept. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Gondolom leírom hogy mi történt. Átvettek másik szakra és amint lesz hely átvesznek úgymond azonnal. :)
2012. szept. 6. 22:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!