Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valakit rendőrségi nyilvánt...

Ha valakit rendőrségi nyilvántartásba vesznek az személyes adat?

Figyelt kérdés

Volt egy apró garázdasággal kapcsolatos ügyem, amiben gyanúsított lettem ... nyilvántartásba vettek, erre nem vagyok erre büszke, de semmit nem követtem el, és nem ítéltek el.

Azóta az egyik tanú terjeszti hogy "rabosított" vagyok/voltam, ami zavaró ...

Mit lehet vele tenni? egyáltalán ez személyes adatnak minősül, és ország világ tudhatja?



#jog #személyes adat #rabosított
2012. szept. 18. 19:11
 1/5 anonim ***** válasza:

"Azóta az egyik tanú terjeszti hogy "rabosított" vagyok/voltam, ami zavaró ."


Az nem zavart, amikor garázda voltál?????!

2012. szept. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sztem nem lehet ezzel nagyon mit kezdeni, nem hiszem h feljelenthetnéd érte :S vagy ilyesmi. esetleg rágalmazás? de bizonyítani kéne stb

nem egyszerűbb lenne leszarni? :S

2012. szept. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A kérdésre válaszolva: bűnügyi személyes adatnak hívják amit leírtál. Ez különleges személyi adatnak minősül és a törvény kiemelt védelemben részesíti.


Üdv:


Willed

2012. szept. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Én sem egészen értem a kérdésedet. Ha gyanúsított voltál, de bűncselekmény hiányában felmentettek (vagy esetleg vádat sem emeltek ellened), akkor mi az, amire nem vagy büszke? Alaptalanul vádoltak, ez történt. Vagy elmondod "ország-világnak", vagy nem foglalkozol vele.
2012. szept. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Ilyent ***** válasza:

Ha nyilvántartásba vettek akkor rabosítottak.

Volt akkor pózolás meg kézfestés. De a pofádba nem turkáltak???

Ezt nem láthatja mindenki.

2012. szept. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!