Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tisztelt Fórumozók! 2009-ben...

Tisztelt Fórumozók! 2009-ben eljárás indult ellenem könnyű testi sértés vétsége miatt.2010 okt.18. án a bíróság 1 év próbára bocsájtást és erre az 1 évre pártfogót kaptam.1 éve lejárt. Ez büntetett előéletnek számít?

Figyelt kérdés
emiatt le kell mondanom hogy rendőrnek tanulhassak? Nagyon fontos lenne a válasz

#büntetett előélet #tovább tanulhatok
2012. aug. 14. 11:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%

Tisztelt Bartakovics Éva!


Nem tudom.

2012. aug. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.De....
2012. aug. 14. 11:38
 3/14 anonim ***** válasza:
74%
A büntetés lejártát követően öt év múlva törlik a nyilvántartásból. Utána már nem kerül be az erkölcsi bizonyítványba.
2012. aug. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ha kaptál valami büntetést, akár pénzbírságot, akár bármi mást, akkor értelemszerűen igen, büntetett előéletnek számít. Viszont, ahogy előttem írták, egy idő után elévül, nem írják bele az erkölcsibe, úgyhogy azután már elkezdheted a tanulmányaidat.
2012. aug. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Értem.de valahol azt olvastam hogy 3 év után törlik az ilyet a nyilvántartásból.de ha 5év múlva törlik akkor mehetek felvételizni?és ez nem lesz akkora már sehol?agy esetleg a felvételiről kizáró ok??
2012. aug. 14. 12:09
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Remélem, nem azért akarsz rendőr lenni, hogy hivatásos "könnyű testi sértő" lehess. Azért ott komoly pszichológiai teszten is meg kell felelni.
2012. aug. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Értem és erről hallottam is.pénzbüntetésem nem volt egyedül az 1 év pártfogó!!csak azt nem tudom hogy az az 5 év leteltével is megmarad e az a szó nálam hogy büntetett előéletű??!! és mikor megyek felvételizni akkor ott ezt tudni fogják vagy meg kell említenem?egyáltalán hogy működik az ilyen??
2012. aug. 14. 12:18
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Erről igazából a vádemelő határozatot hozó rendőrségi előadót, vagy a bíróságot kellene megkérdezned. Főleg azt, hogy az elévülés után marad-e bármilyen nyoma. A rendőrségi határozaton ott van az előadó neve, telefonszáma.
2012. aug. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
nem gondoltam még erre a "hivatásos könnyű testi sértő" dologra :) a pártfogós téma is egy pofon miatt lett.akkor elő keresem a papírokat és megkérdezem őt!! és köszi a segítséget
2012. aug. 14. 12:38
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Amennyire én tudom, nem. Ilyen esetben a felfüggesztés, illetve a próbára bocsátás lejártával a büntetett előélet is megszűnik.
2012. aug. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!